Lidé tak měli možnost podívat se, jaké služby domov nabízí, jaké je tam zázemí a zeptat se i na řadu věcí, které je zajímají. "Jde už o osmý ročník otevřených dveří, pořádáme jej každoročně v říjnu. Lidé se zajímají, někdy tu mají příbuzné či známé, jindy zvažují, že by sem někoho z rodiny přivezli. A také chodí ti, kteří jen tak rádi pomohou. Dokonce nám chodí pomoc i z jiných míst, jako například z Kostelec, tam, když pořádají Obecní ples, tak nám výtěžek věnují na nákup a zajištění potřebných věcí," uvedla ředitelka domova Teresa Kupcová.

Občas do domova chodí pomáhat i paní Milada Samcová. "Jsem už v důchodu, ale ráda tu občas zaskočím, třeba za dovolené. Klienti jsou milí a mají ze všeho radost, mají rádi sladké, ale třeba i klasické bramborové placky, těch jsem tu jednou dělala stovku," usmívala se Samcová, která přivedla i svou vnučku.

Práce v domově by měla být prý posláním, aspoň tak to vidí i Kristýnka Tvrdá ze Záchlumí, která zde dělá ošetřovatelku. "Dělám si zde praxi a přiznám se, že bych tu pak i ráda zůstala na plný úvazek. Mám to tu ráda, zdejší klienti jsou hodní, i když samozřejmě také mají někdy své nálady. A mám i srovnání, byla jsem pracovat i na LDN, a tam je to opravdu psychicky mnohem náročnější než zde. Těší mě, že mohu těmto lidem pomáhat, jsou vděční i za úsměv, jsem tu prostě pro ně," říká mladá ošetřovatelka.

Martina Sihleská