Stacionář má čtrnáct stálých klientů, tři z nich chodí pravidelně na víkend domů k příbuzným. „Jsou tu prakticky nonstop. Připravujeme pro ně stále nějaký program. Teď se blíží Vánoce, a tak začínáme pomalu vyrábět ozdoby a drobné dárky,“ uvedla ředitelka týdenního stacionáře Teresa Kupcová.

Obyvatelé stacionáře jsou spokojení. „Mě se tu líbí. Každý den máme nějaký program, buď něco společně vyrábíme, nebo hrajeme hry, zpíváme,“ řekla čtyřiaosmdesátiletá Marie Faitová. „Máme tu velkou televizi a jezdí za námi i rehabilitační sestra. Jednou za měsíc chodím s bývalými kolegyněmi ze zdravotnictví do restaurace na malé posezení,“ dodala Faitová.

Až z Moravy přišel do Stříbra Karel Nykl. „Přistěhoval jsem se sem za dcerou. Teď žiju tady ve stacionáři a jsem spokojený. Jsem tu čtyři měsíce a každý den se tu něco děje a něco děláme. Nejraději mám vědomostní soutěže,“ usmíval se Nykl.

Mezi návštěvníky stacionáře byla Jana Kopetová, která přišla i se svým malým synem. „Často jezdím kolem s kočárkem. V létě vídám seniory, jak posedávají po zahradě a v altánu. Někdy tam i zpívají s kytarou,“ řekla Kopetová. „Vidím, že to tu mají hezké všude, ne jen na zahradě,“ dodala osmadvacetiletá maminka.

Den otevřených dveří se koná každoročně. „Lidé mají možnost podívat se, jak to tu chodí, co tu pořád děláme. Občas sem přijde i kadeřnice, pravidelně pak chodí rehabilitační sestra. Někdy sem jezdí i muzikanti, a nebo přijdou děti z mateřské školy s malým kulturním příspěvkem,“ popsala život za dveřmi stacionáře Kupcová.