Firma má zároveň v plánu koupit i druhou polovinu objektu. Obyvatelé, kteří jsou převážně nezaměstnaní Romové, se bojí, že na nové nájemné nebudou mít dostatek peněz. Tvrdí také, že k podpisu nových nájemních smluv byli donuceni nátlakem a Pavel Kopřiva zastupující pražskou firmu byl na ně velice hrubý.

„Je na nás sprostý a arogantní,” uvedl Deníku jeden z obyvatelů, dnes již bývalý správce domu Bartoloměj Kotlár. Přestože bydlí v té části objektu, který firma ještě nevlastní, obává se, že až se tak stane, bude také donucen k podpisu nové smlouvy. To už se stalo jeho dceři. „Kopřiva mi řekl, že jestliže nepodepíši smlouvu, okamžitě mě vyhodí,” řekla Anna Kotlárová. „Zároveň mi řekl, že zde nemůže zůstat můj přítel, který má zaměstnání. V tom případě mu prý sociálka nebude vyplácet příspěvky. Uvedl, že chce v Ošelíně koupit jiný byt a přítele přihlásit tam. A můj přítel v nové nájemní smlouvě opravdu už není uveden. Podle mého názoru je to podvod,” uvedla dále Kotlárová.

Pavel Kopřiva zastupující na základě plné moci DPK Development s r.o. tvrdí, že smlouvy jsou neplatné. „Jsou jen vzorové. V pátek s nájemníky podepíšeme smlouvy nové. Část nájmu si mohou odpracovat na rekonstrukci domu,” uvedl. Že je dokument platný, se domnívá také Štěpán Futera z občanského sdružení Kotec, na kterého se nájemníci obrátili se žádostí o pomoc. „Novou smlouvu bych spíše než nájemní nazval likvidační. Podle mého názoru se o vzorovou smlouvu nejedná. Nic takového řečeno nebylo. Na smlouvách nebylo patrno, že by se mělo jednat pouze o vzor. Za pováženou také stojí dodatek, že případný spor bude řešit rozhodce a ne soud,” dodal.