VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chceme podporovat regionální pěstitele a chovatele

Tachov – Pokračovat v tradici Farmářských trhů chtějí i v letošním roce jejich tachovští organizátoři.

16.3.2011
SDÍLEJ:

Ilona GonováFoto: DENÍK/Václav Šimek

Farmářské trhy, tedy možnost prodat zemědělské a potravinářské produkty, či zahrádkářské přebytky přímo v regionu, kde se vypěstují, jsou v posledních měsících stále více oblíbenější a rozšířenější. Ty první se v okresním městě konaly loni na podzim koncem měsíce září. S jejich přibývajícím počtem roste i jejich popularita mezi obyvateli města a blízkého okolí a také mezi prodejci. Jedním z organizátorů je Ilona Gonová.

Kdy se uskuteční další Farmářské trhy v Tachově?

Trhy se budou konat v sobotu třiadvacátého dubna. Budou zaměřeny na velikonoční tématiku. Zájemci zde budou moci koupit například pomlázky, velikonoční dekorace a další rukodělné výrobky.

Kdo může prodávat na těchto trzích?

Trhy jsou určeny především pro malovýrobce. To ostatně napovídá už sám název. Každá fyzická osoba může u nás prodávat své přebytky bez jakéhokoli omezení. Zaplatí tak jen poplatky za místo. Kdybychom zde postavili stabilní tržnici, podmínky by pro její provozování by byly zcela odlišné. Také máme provozní řád, abychom mohli regulovat sortiment zboží, které je zde nabízeno. Nechceme, aby se na trzích objevovalo nekvalitní zboží, nebo zboží z velkoobchodů. Chceme podporovat regionální pěstitele a chovatele. Naším cílem je nabídnout spotřebitelům trochu jiný sortiment, než nacházejí v supermarketech

Jak oslovujete prodejce, kteří se účastní tohoto trhu?

Ti menší se nám hlásí sami. Na větší výrobce máme kontakty a oslovujeme je. A také hledáme stále nové.

Počet prodejců i zákazníků se neustále zvyšuje. Nemáte zatím problém s tím, aby se všichni vešli do prostoru, kde se trhy konají?

Je pravdou, že například na vánočním trhu jsme situaci museli řešit tak, že byli dva prodejci v jednom stánku. Od příště už také chceme uvolnit vnitřní prostory Komunitního centra, kde se trhy konají. Ty máme v plánu přenechat veřejnosti, která tyto místnosti může využít například pro malé občerstvení. Také se zde konají výstavy, které si mohou návštěvníci trhů v případě zájmu prohlédnout. Co se týká dostatečného místa, chceme pozemek, na kterém se konají, dočasně zpevnit, aby prodejci nemuseli se svými stánky stát pouze podél chodníku, jako je tomu dosud.

Chystáte se tedy přesunout konání trhů na jiné místo v Tachově?

O přemístění trhů do jiné lokality ve městě zatím neuvažujeme právě proto, že v Komunitním centru je dostatečné zázemí. Například toalety nebo přívod elektrické energie.

Jak často se budou tachovské Farmářské trhy konat?

Počítáme s tím, že od dubna je budeme pořádat jednou měsíčně. Bližší podrobnosti oznámíme účastníkům dubnových trhů. Farmářské trhy se totiž konají také v Plzni a naším cílem je, aby se termíny konání plzeňských a tachovských trhů společně nekryly.

Autor: Václav Šimek

16.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Ilustrační foto.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

FOTO: Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov

Chodová Planá - Hladina vody pomalu klesá a ryby se stahují k požeráku, kde je ještě hloubka. 

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Draci se vznášeli nad Borem

LOUČKA ZA VĚŽÁKEM V BORU PŘILÁKALA DESÍTKY DĚTÍ, kteří přišly ukázat své umění udržet létajícího draka co nejdelší dobu ve vzduchu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení