„Rádi bychom nafotili Kalendář splněných přání se zdravotně handicapovanými mladými obyvateli z našeho města a okolí. Myšlenka mě napadla při závodech zdravotně handicapovaných, které jsme pořádali ve Stříbře. Již v minulosti jsme dělali, například se stříbrskými Buldoky, charitativní akce, jejichž výtěžek šel na dobročinné účely. Je to tedy takové pokračování našich aktivit pro zdravotně postižené spoluobčany. Manželka na mateřské se dala na focení, požádal jsem ji tedy, zda by do toho šla a neodmítla," seznámil nás místostarosta města Stříbra Karel Lukeš.

Projekt je to promyšlený a dotažený do konce. Fotografovaní dostanou za zásluhy i malý dárek.

„Protože chceme udělat radost i při focení, fotografie budou vystihovat zájmy, koníčky, sny, touhy, představy těchto dětí. Kromě kalendáře dostanou naši modelové a modelky upravené fotografie, kterými mohou potěšit své rodiče a blízké. Jako místostarosta Stříbra vím, že zde máme spoustu postižených, kterým taková drobnost udělá radost. Nejen samotné focení a fotky, ale poté i plánovaná akce z výtěžku. Dosáhnout bych chtěl toho, aby stříbrští spoluobčané viděli, že zde mezi námi jsou postižení, že i přes svůj handicap mají své sny. A hlavně, udělat radost těmto handicapovaným dětem a jejich rodičům," poznamenal Lukeš.

Výtěžek z prodeje tohoto kalendáře poté bude použit na jarní výlet těchto handicapovaných.

„Jsem velice rád, že tento projekt podpořil i slavný stříbrský rodák a sportovec Zdeněk Štybar, který nejen že bude na kalendáři, ale také věnoval svůj podepsaný dres. Ten bude při křtu kalendáře vydražen a výtěžek půjde právě na tento projekt. Se Zdeňkem Štybarem máme společnou zálibu, dobré vínko. Oslovil jsem ho tedy při jeho nedávné návštěvě ve Stříbře v jeho restauraci a bez váhání přijal," doplnil.

Protože vedení nemá kontakt na všechny zdravotně postižené děti nebo jejich rodiče, budeme rádi, pokud se na městě případní zájemci sami obrátí. Projekt už běží, první focení mají za sebou, další je připraveno o víkendu. Těšte se na prosincový křest, určitě budeme u toho.