V komunálních volbách byl zvolen za stranu ODS. Od voličů získal 829 hlasů, druhý nejvyšší počet z jeho politické strany. Petr Vrána je zároveň dlouholetým vedoucím Sportovních zařízení města Tachova, což je organizace zřízená městem Tachovem.

V čem vidíte přínos vašeho členství v zastupitelstvu města pro vaši organizaci? Nevidíte v tomto střet zájmů?

Střet zájmů v tom nevidím. Neměl by v tom být problém. Přínos pro naši organizaci vidím v tom, že se budu moci podílet na dalším rozvoji sportovního areálu v našem městě. Také bude možno dořešit témata, jako je například venkovní koupaliště nebo sjezdový areál na Vysoké.

Jak dlouho jste zvažoval svou kandidaturu do komunálních voleb, co definitivně rozhodlo, že jste do voleb šel?

Svoji kandidaturu jsem zvažoval velice dlouho. Možná již před čtyřmi lety. Protože jsem členem Občanské demokratické strany, byl jsem jí osloven. Proč jsem šel do komunálních voleb? na to jsem již částečně odpověděl v první otázce.

Myslíte si, že časově zvládnete funkci ředitele tachovských sportovišť i zastupitele?

Vzhledem k tomu, že se v podstatě budu zabývat stejnou problematikou která je náplní mé nynější práce, tak si myslím, že časově to půjde zvládnout. Navíc jsem již v podstatě omezil své jiné volnočasové aktivity. Například jsem ukončil aktivní kariéru hráče ledního hokeje, kdy jsem hrál za místní HC Tachov. Díky tomu mám nyní o trochu více volného času.

Když budete jako zastupitel hlasovat o rozpočtu města, podpoříte případný návrh na zvýšení příspěvků vaší organizaci?

Pokud se bude hlasovat o tomto, tak se zdržím hlasování. Chci se tak vyhnout případnému střetu zájmů a konfliktům.

Jaká je vaše priorita coby zastupitele, že by se v Tachově mělo udělat pro sport ve městě?

Samozřejmě budu i nadále podporovat rozvoj sportovních areálů sloužících široké veřejnosti. Jako je například již zmiňované nové venkovní koupaliště, líbila by se mi i nová dráha pro kolečkové brusle v podobě okruhu. Například v areálu tachovské minerálky. Dále je to určitě výkup pozemků pod tachovskou sjezdovkou a dořešení prostoru bývalého přírodního koupaliště v našem městě.