Tak by se stručně dal charakterizovat záměr německé podnikatelky Silvie Loew, která by v Tachově ráda vybudovala novou čtvrť nájemních rodinných domků.

V současné době je záměr ve fázi vznikající studie. "V Tachově mám byt, líbí se mi tady, ale zjistila jsem, že je tu poměrně nedostatek volných bytů. Tedy cenově přijatelných bytů. Proto bych v této situaci ráda pomohla," sdělila Deníku investorka, která v Tachově už vlastní jeden nový bytový dům s jedenácti nájemními byty. Vyhlédla si pozemek za tachovskou Mohylou, kde by ráda vybudovala přibližně padesát dvojdomků, tedy stovku bytových jednotek. "Inspirovat jsem se nechala už existujícím podobným projektem v Německu, poblíž závodního okruhu Nürburgring, kde vzniklo městečko s několika desítkami domků, komunikacemi, parkovou úpravou a dalším zázemím. To je ovšem určeno pro rekreační účely, já bych ráda vybudovala něco podobného, ovšem pro stálé bydlení," dodala.

Jak dále zdůraznila, cílem je postavit důstojné, moderní komfortní, ale na druhé straně zároveň cenově dostupné bydlení. "Nájemní domky by splňovaly všechny nároky současného moderního bydlení, mohly by se využít také jako dvougenerační, případně startovací bydlení," uvedla dále Loew s tím, že stavby by byly montované, jednoho typu, dovezené jako jakási stavebnice přímo na místo, kde by se pak zkompletovaly.

O svém záměru jedná investorka s tachovskou radnicí a ráda by pozemek odkoupila. Pokud se to podaří, následovalo by vypracování projektu a pak samotná výstavba. Od projektu k dokončení odhaduje, že by uplynuly zhruba tři roky.

Vedení města již s německou podnikatelkou jednalo. "Pozemek, o který má zájem, patří z větší části městu. Podle územního plánu je určen pro tento typ výstavby, tedy pro bydlení," řekl Deníku starosta Jiří Struček.

Jak se dále vyjádřil, v současnosti vzniká zástavbová studie, která bude dokončena do roka. "Tato studie představí různé varianty využití. Po dokončení této uvedené studie pak bude jednat zastupitelstvo města o tom, jak dále bude město ve využití tohoto pozemku postupovat," dodal.