„Tentokrát se vydáme s botanikem Petrem Mudrou prozkoumat mokřady v severní části Českého lesa,“ upřesnila Barbora Nováková ze Správy CHKO Český les v Přimdě.

Sraz pro zájemce o putování po mokřadech je v sobotu v 9.30 hodin v Tachově na vlakovém nádraží. „Od nádraží bude pro účastníky exkurze vypraven speciální autobus. Kapacita autobusu je omezena, pokud máte o svezení zájem, rezervujte si místo na telefonu 773 643 776,“ upozornila Nováková. Pro motorizované účastníky je sraz v 10.15 hodin na odstavné ploše u zastávky NS Slatina, přibližně 250 metrů od místa, kde silnice Tachovská Huť – Slatina vstupuje do lesního masivu.

„Ze zastávky NS Slatina se vydáme pěšky jižním směrem k rybníku Kajetán a odtud po červené turistické značce údolím Tiché. Délka trasy je plánována přibližně na šest kilometrů. Účastníci se mohou těšit na již poměrně ojedinělé luční mokřady a rašelinné louky, které hostí řadu pozoruhodných vlhkomilných rostlin. Uvidíme prstnatec májový, všivec lesní, suchopýr pochvatý, klikvu bahenní nebo masožravou tučnici bahenní,“ uvedla dále Nováková.

Účast je pro zájemce zdarma. Cyklus exkurzí Výpravy za poznáním Českého lesa připravilo občanské sdružení Mezi lesy ve spolupráci se Správou CHKO Český les za finančního přispění Plzeňského kraje.

„Další exkurze z cyklu se uskuteční v neděli 20. června, kdy budeme pod vedením geologa Jiřího Hlávky pátrat po geologické minulosti Českého lesa v okolí Šelmberku u Ostrůvku,“ dodala pracovnice Správy CHKO. Více informací na www.ceskymlesem.cz.