Celou obcí Chodský Újezd otřásla pondělní těžká nehoda. Řidič při ní ve velké rychlosti vyjel mimo vozovku a srazil malé děvčátko. „Chvíli před nehodou jsem tím místem procházela já se svými dětmi,“ říká svědkyně nehody. „Ten, co seděl v autě, ještě narazil do dopravní značky.

Řidiči tady jezdí rychle, obec by v tomto místě měla udělat něco pro zvýšení bezpečnosti,“ dodává mladá žena. Neštěstí se stalo v místech, kde v současné době zcela chybí chodník. „Pro vybudování chodníku pro chodce není v těchto místech dostatek prostoru, protože vozovku lemují pozemky soukromých osob,“ říká místostarosta obce Chodský Újezd Petr Stuchl.

V místě nehody komunikaci od okolních pozemků odděluje pouze úzký travnatý pás. „Vinu z pondělní dopravní nehody vidím v řidiči, který vyjel mimo silnici a srazil procházející lidi. Ten, kdo dodržuje předepsanou rychlost, by nehodě mohl zabránit,“ dodal místostarosta. „Retardéry, které by zpomalily jízdu projíždějících automobilů, sem lze těžko instalovat. Z celé obce nemůžeme vytvořit obytnou zónu, kde mohou být retardéry nainstalovány. Je mi velice líto toho, co se stalo, ale myslím si, že i kdyby tam chodník již dnes stál, pondělní nehodě by v případě, že by vozidlo vyjelo mimo vozovku stejně nezabránil,“ dodal na závěr místostarosta Chodského Újezda.