Ke hře se sjelo 60 hráčů, všichni vydrželi až do závěrečného kola, nikdo tudíž nebyl postižen hraním ve třech. Všechna extraligová družstva tentokrát dorazila v kompletních sestavách, nebylo tedy ani nutné hledat až na místě nějaké náhradníky z řad jednotlivců.

„První kolo začal pěkně zostra Roman Kukla, pro tento turnaj odložený kapitánem družstva do B-týmu, který svoje soupeře odhmotnil o 308 korun a po zásluze bral první místo za celkových 356 SB.

Na dalších místech sekundovali Aleš Slabý a Petr Novák, přičemž posledně jmenovaný se na třetí místo dostal až díky dodatečné bonifikaci 4 BP za účast v Extralize, jinak by třetí flek připadl v lize nastupujícímu Honzovi Vrabcovi,“ popsal první kolo turnaje za Český svaz mariáše Marek Polka.

Také zbylá kola byla plná zajímavých karetních bitev, vítěz dvoudenního turnaje v Chodové Plané mohl být ale pouze jeden.

A jednalo se poměrně o překvapení. „Překvapivým vítězem Českého poháru 2018 se stal díky naprosto vyrovnaným a poněkud nenápadným výsledkům vždy v druhé půli první desítky Pepa Baxa. A ještě překvapivěji k tomu získal i trofej Produktivity za 614 korun. Na druhé místo se po mdlé sobotě, ale s výbornými nedělními výsledky vyšvihl Roman Froněk a zároveň si došel i pro trofej Aktivity za 475 PB při kladném finančním skóre. Třetí místo, rozhodnuté až na pomocné kritérium SB, získal Roman Kukla,“ sdělil Polka.

Poslední Major turnaj sezóny se uskuteční na výročí sametové revoluce 17. listopadu, tradičně v Praze - Řepích, restaurace Tankárna. Stále ještě není nic rozhodnuté, byť některé pozice se zdají již být neotřesitelné. Za obhajobou titulu zřejmě míří Miloš Kučera, jehož náskok na druhé místo činí 49 BP a svojí pravidelnou účastí na regionálních ligách je do posledního turnaje zřejmě ještě posílí.