Jeho registrovanou značku Pravé pivní lázně (PPL) využívají bez povolení někteří podnikatelé, například prý v panelovém domě v Harrachově. ČTK to řekl ředitel hotelu, restaurace i pivních lázní Mojmír Prokeš. "Jde o zcela okopírovaný náš projekt, připravujeme oslovovací dopis," dodal. Podnik eviduje zájemce o franšízink PPL například z Poděbrad a Luhačovic. Chápu, že projekt u nás nemůže zamrznout, řekl. Podmínkou pro přidělení licence, na níž nechce Chodovar vydělávat, je, že podnikatel nabídne stejnou kvalitu služeb a bude odebírat pivo Chodovar.

"Do poloviny října připravíme franšízinkovou smlouvu," řekl Prokeš. Firma neplánuje, že by z tohoto obchodního modelu získávala velké platby. Zaškolí personál a poskytne stavební podklady. "Nechceme ale, aby někdo nabízel služby pod naší hlavičkou například v plastových vanách," řekl Prokeš. Chodovar nabízí propojení internetových stránek, kde bude odkaz na všechny poskytovatele ojedinělých služeb. "Pokud by to nazvali například pivní wellness anebo pivní vana, tak to chápeme" dodal Prokeš.

Podobně bude Chodovar postupovat v případě, pokud někdo okopíruje jeho koupelové pivo. PPL, kde se lidé "cachtají" v pivu Chodovar, byly otevřeny loni v březnu. Léčí kožní, cévní a ischemické choroby. Podobné zařízení, které spojuje léčebné účinky místní minerální vody Ilsano a piva Chodovar, chmele a pivních kvasinek, je jediné v Evropě. Stošedesátilitrová vana se naplní z poloviny minerální vodou a druhou polovinu tvoří běžná teplá voda. Dále se do ní napustí osm až deset litrů nepasterizované černé desítky Chodovar, která teče z pípy na okraji vany.

Do 34 stupňů teplé lázně se musí člověk ponořit na 25 minut a poté projde půlhodinovým zábalem a relaxací, k čemuž dostane vychlazené pivo, aby doplnil tekutiny. "Jedna přísadová koupel přijde na 550 korun, což je srovnatelné s cenou procedur v nestátních lázeňských domech západočeské oblasti," uvedl balneolog mariánskolázeňské oblasti Roman Vokatý, který je garantem celých lázní. Koupele získaly povolení Českého inspektorátu lázní i hygieniků.