Výrobce oblíbeného zlatavého moku si na sobotní den připravil další ročník Pivních slavností. Pro návštěvníky byl připraven nemalý výběr výrobků Chodovaru. „Na výčepu byla všechna piva z našeho sortimentu, včetně těch, která byla letos oceněna titulem, nebo medailí Pivo České republiky. Novinkou bylo kvasnicové pivo, které teklo přímo z tanku. Pivo jsme do tanku dali ze sklepa při optimální teplotě šest až sedm stupňů. A po celou dobu, kdy budou lidé, si tuto teplotu udrží. Což si myslím, že při dnešním počasí ocení všichni příchozí,“ řekl s úsměvem během sobotního podvečera obchodní a marketingový ředitel chodovoplánského pivovaru Jiří Plevka mladší.

I přesto, že se pivo do stylových skleněných půllitrů lilo pod proudem, sobotní den rozhodně nebyl pouze o této tekutině.
Podle Jiřího Plevky byl velkým lákadlem také doprovodný program, především ten hudební. „Tahákem jednoznačně bylo vystoupení tachovských Komedyjantů. Myslím si, že za historii je již lidé znají a těší se na ně. A pak samozřejmě dvě skvělé kapely v podobě AC/DC revival a Mňága a Žďorp, kterým nevadí ani déšť.“ Petr Fiala a spol se uskutečně deštivé přeháňky ani trochu nezalekli a v prostorách scény Pivovarské zahrady se postarali o skvělou show, které nechyběl vtip, muzikantský um, léty ověřené pecky kapely Mňága a Žďorp, ale i nové skladby.

Společně se skvělými kapelami a pivem si stovky návštěvníků mohly také prohlédnout samotný výrobní proces Chodovaru, skalní sklepy, nebo si na speciálním trenažeru vyzkoušet koulení pivního sudu, pro místní dobře známou sportovní disciplínu.