Do Chodové Plané se sjely dobrovolné sbory z okolí i profesionálové z Tachova. Od hasičárny pak jel za zvuku sirén a s blikajícími majáky průvod patnácti hasičských vozidel přes městys do místního rodinného pivovaru Chodovar. Zde se konaly Slavnosti piva, při kterých chodovoplánští hasiči převzali nový prapor. Původně měly sbory jít průvodem i se svými prapory. To ale zkazil vydatný déšť, proto se konala jen „spanilá jízda“ hasičských vozů. „Je to pro nás veliký symbol, hasičská zástava, která by měla přetrvat další generace hasičů,“ řekl Deníku velitel Václav Zimák. Sbor měl doposud jen vlajku. „Ale prapor, to je chlouba. Máme pro něj i důstojné místo, ve speciální vitríně v kanceláři v hasičské zbrojnici. Pokud vím, tak nikdy v historii neměl náš sbor vlajku,“ poukázal velitel dobrovolníků s tím, že další vitrínky budou mít i šerpy se sponzory a šerpa žehnání.

Ilustrační fotografie.
Zásah proti hazardu ve Stříbře. Je to snaha nás poškodit, říká místostarosta

Na modrém vyšívaném praporu je zobrazena postava patrona hasičů svatého Floriána, znak místního pivovaru Chodovar a nápis Svatý Floriáne, oroduj za nás. Praporu požehnal a pokřtil ho páter Jaroslav Šašek.

Na pořízení praporu se podílel samotný sbor, přispěl také městys Chodová Planá a mnozí sponzoři. Pořízení praporu vítá starosta městysu Luboš Hlačík. „Mám takové věci rád, měly by se dělat v každé době, dělali to i naši předci. Je to má srdeční záležitost,“ konstatoval starosta a dodal, že hasiči jsou významnou pomocí pro obec nejen při zdolávání případných požárů, ale také při odstraňování následků nepřízně počasí nebo právě při pořádání různých akcí pro veřejnost.