V nabídce byli králíci vídeňští modrošedí a kříženci, holubi a z okrasného ptactva zebřičky, kanárci a papoušci Fischerovi. „Největší zájem byl o čtrnáctidenní kuřice vlašek koroptvých, které k prodeji přivezli chovatelé Žilincovi z Částkova. Chovatelé nám slíbili, že se svoji nabídkou přijedou i na poslední letošní trh, který se uskuteční prvního prosince,“ informuje Zdenka Kantová, jednatelka Základní organizace Českého svazu chovatelů Stříbro.

Z krmení se doprodávala kukuřice, hrách a peluška, zájem byl i o nově dovezené proso, jehož cena se mírně zvýšila. Svůj prodejní stánek přivezli i včelaři, kteří nabídli výrobky z medů. Stříbrští chovatelé využili setkání nejen k popovídání si s ostatními návštěvníky a informování o dalších chovatelských akcích v závěru roku, ale i k opravě výstavních klecí pro okrasné ptactvo.

Už tuto sobotu 10. listopadu se v Tachově uskuteční 27. podzimní výstava králíků, holubů a drůbeže. Připraveny jsou i termíny pro další akce plánované v Plzeňském kraji. Chovatelé vás na ně co nejsrdečněji zvou.