Výstava byla i prodejní, zájemci zde mohli ptáky pořídit už od pětapadesáti korun, na tolik přijde například zebřička, ale také za pět a půl tisíce, tolik stojí třeba alexandr čínský vousatý. „A to jsou i dražší papoušci, třeba nad deset tisíc, ale tyhle kusy chovatelé většinou nevystavují,“ uvedl předseda chovatelů Antonín Stehlík.

Mezi vystavovateli byl i Ladislav Jarabica. „Začínal jsem před šestačtyřiceti lety se dvěma páry zebřiček. Časem se mi chov rozrostl na několik set kusů, měl jsem i korely, kanáry, andulky, chůvičky a další,“ uvedl Jarabica, který měl na výstavě rosely, kanáry, neofémy, pásovníky i papoušky.

Návštěvníci chodili na výstavu převážně s dětmi. „Našemu Vojtovi se pestří ptáčci líbí. Uznávám, že chovatelé mají hezkého koníčka a mají se čím pochlubit,“ řekl Tomáš Bursík.

K chovatelům se přišly podívat také děti z mateřinek a ze základních škol. „Několik tříd se tu vystřídalo hned v pátek dopoledne. Výstavu děti hodně chválily, o víkendu pak chodily celé rodiny. Naše nové prostory se jim líbí a my jsme tu také spokojeni. Pouze nám ještě chybí sociální zařízení a plánujeme tu také nějaké úpravy,“ nastínil chovatel Jaromír Dostál.