„Vystavuje šedesát chovatelů prakticky z celých západních Čech,“ upřesnil jednatel okresní chovatelské organizace Vojtěch Bartoš. „V pátek před výstavou jsme vystavovaná zvířata posuzovali a udělili jsme šest pohárů těm nejlepším a jedenatřicet čestných cen,“ dodal.

Sobotní výstavu, která začala v osm hodin ráno a končila v 16 hodin, navštívilo několik set lidí. „Obvykle jich chodí kolem dvou set, ale letos to vypadá na víc, protože už za první dvě hodiny od otevření jsme tu měli přes sto šedesát návštěvníků,“ uvedl jednatel chovatelské organizace s tím, že zahájení výstavy se zúčastnil starosta Tachova Ladislav Macák a senátor a starosta Stříbra Miroslav Nenutil.

Návštěvníci si mohli prohlédnout 160 králíků v osmadvaceti druzích a barvách, sto kusů hrabavé i vodní drůbeže v třiadvaceti druzích a barevných rázech a 235 holubů sedmatřiceti druhů.

Součástí výstavy byla také burza drobného zvířectva, kde byli k dostání holubi, králíci i drůbež.

Na Tachovsku v současné době působí deset chovatelských organizací, které sdružují 180 členů. Nejlepší v hodnocení chovatelské práce je podle Bartoše místní organizace Tachov 1.