Ve městě mají obavy, co se bude dít v případě, že nastane ekonomický pokles a dělníci začnou přicházet o práci.
Na toto téma mimo jiné jednali představitelé města a starostové obcí na Stříbrsku s ministrem vnitra Janem Hamáčkem, který Stříbro ve středu navštívil.

„Máme obavy, že až přijde ekonomická recese, ti lidé tady zůstanou a zvýší se kriminalita,“ uvedl Votava s tím, že představitelé města by uvítali zvýšení počtu policistů na obvodním oddělení ve Stříbře. „Snažíme se také zvýšit počet strážníků městské policie. Těch máme v současné době devět a chceme docílit stavu čtrnácti strážníků,“ dodal Votava.

Ministr vnitra Hamáček obavy chápe a snaží se, jak řekl, pomoci. „V Plzeňském kraji se snažíme přidávat tabulková místa v řadách policie navíc a snažíme se také policisty lépe zaplatit. Věříme, že se nám totéž podaří také na Stříbrsku a na Tachovsku,“ vyjádřil se šéf resortu.

Ve Stříbře v současnosti působí osmnáct policistů, obvodní oddělení by ale tabulkově mělo mít dvaadvacet policistů. Představitelé krajské policie věří, že se postupně podaří nové příslušníky najít. „Oproti minulým rokům můžeme teď nabídnout i vyšší nástupní plat,“ uvedl krajský policejní ředitel Pavel Krákora. Město podle starosty může pomoci také nabídkou bytů, které nabízí rovněž při náboru strážníků městské policie.

Ministr vnitra také ve Stříbře naznačil, že se připravuje projekt, který by do Česka přitáhl zahraniční policisty. „Podobný projekt se nám osvědčil v Mladé Boleslavi, kde sloužily společné hlídky českých, polských a slovenských policistů. Něco podobného bychom chtěli uskutečnit také třeba tady v Plzeňském kraji,“ uvedl Hamáček a vysvětli, že by se česká strana dohodla s příslušnými zeměmi, ze kterých je v regionu nejvíce zahraničních dělníků a právě policisté z těchto zemí by mohli tvořit společné hlídky s českou policií. Usnadnilo by to tak mimo jiné například jazykovou bariéru. „Kromě toho chceme začít pracovat na tom, aby měly agentury vyšší míru odpovědnosti za zahraniční pracovníky,“ dodal.