Jestli to skutečně bude dvoupodlažní prodejna, to nepotvrdila, ale ani nevyvrátila samotná společnost Lidl. Modernizaci prodejny ovšem připustila.
„Ve Stříbře bychom rádi zásadním způsobem přestavěli stávající prodejnu. Projekt se nachází na úplném počátku, proto se zatím nemůžeme vyjádřit k finální podobě. Děkujeme za pochopení," uvedla Deníku tisková mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.

Každopádně přestavba obchodu se projednávala už i na radnici. „Řešíme také pozemek. Lidl chce odkoupit část pozemku za současnou prodejnou, kde chceme stavět mateřskou školu. V současné době tedy jednáme o pozemku tak, aby se vytvořil vhodný prostor pro obě stavby. Školku i prodejnu," vysvětlil Deníku starosta Stříbra Karel Lukeš.

Podle informací z radnice by se měla celá současná prodejna Lidlu ve Stříbře zbourat a na jejím místě vyroste úplně nová. Oproti současné poloze ovšem bude pootočena, čímž se změní také poloha parkoviště, které bude částečně sloužit také pro potřeby budoucí mateřské školy.

„Jinak se také bude řešit vjezd pro zásobování. Ten je v současné době z kruhové křižovatky, po dokončení nové prodejny by vozidla zásobování vjížděla k prodejně z Revoluční ulice," upřesnil starosta.

Stříbrský supermarket by měl být první modernizovanou prodejnou Lidlu v kraji. Společnost loni otevřela nový obchod v Berouně, který vznikl na místě předchozího. Je zhruba o pětinu větší, než ten původní, má jiný tvar střechy, obchod je vzdušnější, nabízí více místa mezi regály. Další novinkou jsou toalety pro zákazníky, včetně přebalovacího pultu. Také zaměstnanců je více, zázemí mají v novém prvním patře.

Společnost na modernizaci svých supermarketů, kterých v Česku provozuje 230, vyčlenila podle serveru mediaguru.cz devět miliard korun.