Den otevřených dveří pořádala Střední odborná škola ve Stříbře.

Návštěvníci měli přístup do různých prostor. Do těch je uváděli přímo studenti, kteří příchozím vysvětlovali vše, co je zajímalo. „Předváděla jsem v laboratoři pokusy. Někteří lidé se opravdu lekli, když jsem jim na ruku přiložila ostří nože, a hned viděli červenou barvu. Ale ve skutečnosti šlo jen o chemickou reakci, kdy se spojí dvě sloučeniny a vytvoří tak červenou tekutinu. To používají třeba filmaři,“ vysvětlila postup jednoho chemického postupu Pavlína Svobodová ze 3. C. „Návštěvníky zajímalo i to, jak se nám ve škole líbí. Myslím si, že škola má co nabídnout a navíc tu máme dobré učitele,“ dodala studentka z Pernarce.

Ředitel školy Václav Halada byl s návštěvností spokojen. „Přišel slušný počet zájemců. Naši žáci je prováděli a odpovídali jim na případné dotazy. Snad největší zájem byl o nejmladší obor Přírodovědné lyceum. Letos z něj mám první maturanty, kteří plánují postup na vysoké školy, ba i na medicínu,“ uvedl ředitel.

Škola nabízí ještě další dva obory. „V nabídce je ještě Veřejnosprávní činnost a Agropodnikání. Lidé už pochopili, že nejsme tedy jen výhradně zemědělci, jak mají stále zafixováno, ale že se zde jejich děti naučí i možnosti podnikání. A co mě mě obzvlášť těší, je to, že žáci z oboru agro vždy najdou uplatnění, což mi potvrdil i úřad práce, který eviduje jen minimum našich žáků,“ řekl Halada.

Další den otevřených dveří je plánován na 9. prosince. „Tento den bude v jedné místnosti zahájena i výstava pod názvem Zaostřeno na bobry. Ta zde bude díky spolupráci s Chráněnou krajinnou oblastí Český les a potrvá do 22. prosince. Zájemci se pak na ni mohou přijít kdykoliv podívat ve všední dny, pokud bude škola zavřena, stačí zazvonit,“ zve veřejnost ředitel školy.