Jak Deníku řekl technolog Filip Slouka ze společnosti Kolowratovy Sady, ocenění jsou pro výrobce součástí zpětné vazby jako celku. "Vycházíme jednak z názoru konzumentů, tak samozřejmě i z veřejných degustací, které pravidelně pořádá pražský obchod Dobrý cider," uvedl.

U ocenění získaných v různých soutěžích je pro Kolowratovy Sady podle Slouky důležité, aby byli přítomni při odborných degustacích, čímž si udělají svoji představu o síle konkurence a kvalitě ciderů. "Nějaká ocenění pro nás proto mají váhu větší, některá menší. Zároveň nám to dává možnost seznámit se s jinými výrobci, s těmi otevřenějšími si případně předat nějaké zkušenosti," dodal.

O výrobě cideru se u Kolowratů začalo uvažovat už v roce 2016. "Ke mě se tato informace poměrně velkou náhodou dostala, ačkoli jsem se okolo výroby a prodeje cideru už několik let aktivně pohyboval. Tehdy pan Maxmilian Kolowrat-Krakovský toto téma otevřel s vedoucím sadů panem Kaufnerem," uvedl Slouka. Iniciátoři výroby se podle jeho názoru nechali inspirovat v Anglii a Spojených státech, kde je obliba tohoto druhu nápoje velká a existuje tam celá řada výrobců tzv. craftových, tedy řemeslných. "A obhospodařujete-li velké sady je myslím si nasnadě klást si otázku, jaké produkty z jablek můžete či umíte lidem nabídnout, nebo se zkrátka díváte kolem sebe a nasáváte inspiraci tam, kde jsou s výrobou cideru napřed. I načasování bylo podle mého názoru optimální, jakkoli od roku 2015 v České republice nastal cider boom a konkrétně např. vloni jsme byli země s nejrychleji rostoucí spotřebou cideru v Evropě."

Pro výrobu cideru v Kolowratových sadech bylo třeba kompletně navrhnout výrobní linku. Několik let si vyžádalo vyřizování povolení a rekonstrukce samotné výrobny. Ostrý provoz byl po zkouškách spuštěn loni. "Máme radost, že se cider povedl a chceme v tomto trendu pokračovat. Jsme na začátku, takže současnou výrobu zatím zvládám v podstatě sám," doplnil Slouka.

Nápoj dostal jméno po Saschovi Kolowratovi, někdejším majiteli panství ve Velkých Dvorcích, slavném automobilovém závodníkovi a významném průkopníkovi filmového průmyslu. "Saša byl bezesporu velkou osobností s mnoha zájmy. Znal se se spoustou lidí a jistě by je při večírcích a rozhovorech o fotografii a filmu skleničkou svého cideru rád pohostil. Nebo při oslavách vítězství v automobilových závodech. Pojmenovali jsme po něm i naši medovinu, kterou rovněž v sadech zakoupíte," okomentoval výrobce oceněného nápoje.

Vedle podnikové prodejny přímo ve dvoře velkodvoreckých sadů je možné cider sehnat například v Plzni, Praze, či Českých Budějovicích. "Naším velkým odběratelem je kavárna v holešovickém kině Biooko. Až současná krize v kultuře poleví, rádi bychom Cider Kolowrat dostali i do dalších kin nejen v ČR. Začali jsme oslovovat i specializované prodejny v Německu, Holandsku a Polsku. Na všech dnech jablek, na které jedeme, bude rovněž k dostání," uvedl s tím, že další informace je možné získat na facebookovém profilu a chystají se i webové stránky kolowratovysady.cz.

Současná výrobní linka vyprodukuje až 50 hl cideru za měsíc. Tento výstav se předpokládá i v roce 2021. V plánu je také ochucený cider. Produktem sadů je i med, mošty a medovina. "Osobně vidím velký prostor a potenciál, můžeme dělat zdravé limonády, křížaly, jablečné máslo, chutney, ledový cider, můžeme sušit vylisovanou drť a vyrábět z ní čaje. To, co vidíme ve světě při exkurzích, nás velmi motivuje a novým produktům jsme nakloněni," uzavřel velkodvorecký výrobce cideru a dodal, že vždy je důležitá také úroda, která ovliňuje nejen množství, ale i kvalitu. Letos věří v dobrý rok.