Ve středu 10. února pořádá škola okresní kolo Národní soutěže ZUŠ v komorní hře.

V neděli 18. dubna se už těšíme na XVII. přehlídku mládežnických orchestrů, které se zúčastní vedle Dechového orchestru mladých ZUŠ Tachov a Žesťového souboru ZUŠ Třeboň, také orchestr z Francie a v jednání je orchestr z Německa. Chybět nebudou samozřejmě Notičky ze Stříbra a Zlatíčka ze Stříbra.

V dubnu pořádáme na stříbrské radnici výstavu prací žáků stříbrských a lounských škol, „Stříbro očima dětí.“ Pokračovat budeme ve spolupráci s Mateřskou školou Stříbro, oběma základními školami, s Gymnáziem Stříbro, s Konzervatoří Plzeň, s MKS Stříbro, Plzeňským krajem a s dalšími institucemi.

Připravujeme novou spolupráci s tachovskou pobočkou v Boru, s Musikschule Waidhaus a s katedrou hudební kultury Západočeské univerzity v Plzni.

Plodem spolupráce s městem Stříbrem bude série promenádních koncertů. Odehrají se na Masarykově náměstí vždy první neděli v měsících květnu, červnu, červenci a v srpnu. Začátek vždy ve 14.00 hodin. Na 1. promenádním koncertě 2. května vystoupí dechové orchestry ZUŠ Stříbro, na 2. promenádním koncertě 6. června se představí Dechový orchestr ZUŠ Třeboň, na 3. promenádním koncertě 4. července uslyšíme stříbrskou Amátovku a na 4. promenádním koncertě 1. srpna Dechový orchestr z Musikschule Waidhaus ze SRN.

Do Německa se připravuje klarinetový soubor Klartet, Notičky ze Stříbra budou koncertovat v Třeboni, kladrubská Cavalla se mimo jiné zúčastní mezinárodního festivalu Evropských dnů hudby ve Stochově u Kladna, nechybět budou naše soubory ani na městských slavnostech.

Pište nám své dotazy, náměty, názory, připomínky… na: zus.stribro@quick.cz nebo je můžete vhodit do schránky v budově ZUŠ, Kostelní ulice 106 v přízemí.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na Vás i po celý rok 2010.

František Kratochvíl