Oblíbená dechová kapela Babouci zahraje v kulturním domě v sobotu 4. prosince od 15 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji v kanceláři Městského kutlruního střediska Stříbro.

Kulturní středisko zve do kina Slávia, kde se v neděli 5. prosince od 19.30 hodin koná divadelní představení Poslední ze žhavých milenců, v hlavních rolích se Simonou Stašovou a Petrem Nárožným.

Na stříbrnou neděli, 12. prosince, se ve Stříbře koná druhý ročník Stříbrných trhů. Začátek je ve 13 hodin na Masarykově náměstí. Těšit se můžete na dobová řemesla, teplou medovinu, svařené víno, vše za doprovodu hudby a vánočních písní.

Tradiční Zpívání vánočních koled s Českým rozhlasem se uskuteční ve středu 15. prosince od 17 hodin na Masarykově náměstí. Zpívání vánočních koled patří mezi nejúspěšnější akce závěru roku s vánoční atmosférou. V jednotlivých městech, která se zapojila, bude připraven pestrý program. Vyvrcholení bude v 18 hodin, kdy si lidé společně zazpívají dvě české koledy Narodil se Kristus Pán a Nesem vám noviny. Koledy budou odvysílány v přímém přenosu Českého rozhlasu a během akce se budou konat přímé vstupy do vysílání z jednotlivých náměstí.

Členové bývalého orchestru Felixe Matulky a žáci Základní školy Mánesova zvou ve spolupráci s MKS Stříbro k již tradičnímu předvánočnímu setkání s hudbou, které se uskuteční o třetí adventní neděli, 19. prosince od 15 hodin v kině Slavia. Účinkují: Dětský pěvecký sbor ZŠ Mánesova Stříbro pod vedením Blanky Červené, členové bývalého orchestru Felixe Matulky. Na programu jsou skladby W. A. Mozarta, F. Schuberta, G. Verdiho, P. Mascagniho a dalších, včetně vánočních koled.

Tradiční akce Hudba 1 města je připravena na 25. prosince v kulturním domě ve Stříbře. Vystoupí několik skupin několika žánrů nejen ze Stříbra. Přesný čas zahájení akce a seznam vystupujících skupin bude včas zveřejněn.

(pde)