„Jedná se o první větší koncert v letošním roce a název Čokoládový je vybraný záměrně. Hudba a čokoláda mají mnoho společného, jsou sladké i hořké, něžné i drsné, vlastně je nepotřebujete, ale nedovedete si život bez nich představit, obklopují vás, jsou všude,“ řekl Tachovskému deníku ředitel Základní umělecké školy Stříbro František Kratochvíl a doplnil, že přes třicet malých muzikantů předneslo své nacvičené skladby pozorným posluchačům, kteří zaplnili sál do posledního místečka a mnozí ještě postávali vzadu.

Zatímco si posluchači naplno vychutnávali tóny zpěvu, zobcových fléten, klavíru, kytary, klarinetu, saxofonu ale také keyboardů, předsálí koncertního sálu provoněla čokoláda, banány, mandarinky nebo piškoty. „Jakmile hudba dozněla, všechny děti byly pozvány na čokoládové fondue, které mělo úspěch stejně velký jako malí muzikanti při svých vystoupeních,“ doplnila učitelka stříbrské ZUŠ Hana Bezděková a pokračovala. „Všichni si první koncert sezóny opravdu užili, posluchači, rodiče a učitelé měli radost z povedeného vystoupení dětí a děti okusily sladkost koncertního výkonu i čokoládové odměny.“

Další společný koncert, který ve Stříbře připravují ponese název Podzimní a těšit se na něj můžete ve čtvrtek 23. listopadu, v čase od 17 hodin.