Na okresní konferenci v Benešovicích jím byl zvolen poslanec Parlamentu ČR a předseda krajské sociální demokracie Václav Votava.

Ten se stal předsedou okresní organizace po šesti letech. „Rozhodl jsem se, že už nebudu kandidovat na předsedu ani do žádných dalších funkcí v krajské organizaci, ale že chci pomoci sociální demokracii v okrese. Je to pro mne nová výzva,“ řekl Votava.

„V komunálních volbách jsme nedopadli nejhůře, nicméně strana potřebuje zvýšit stav členské základny. A také obnovit zaniklé, či založit nové místní organizace v některých obcích a městech Tachovska,“ dodal s tím, že by měl být také obnoven klub sociálně demokratických seniorů.

Nový okresní předseda sociální demokracie si pochvaluje volební výsledek v Tachově a v několika dalších obcích, některé výsledky jej ovšem zklamaly. „V některých obcích jsme očekávali více. Mě osobně zklamalo Stříbro. Ani ne výsledkem, tam jsme o zlomek vyhráli, ale spíše tím, že tamní volby byly více referendem o starostovi,“ vyjádřil se nový předseda.

Jedním z cílů Václava Votavy ve funkci je založit nové místní organizace. Například v Boru. „Mrzí mne, že tam nemáme zastoupení, proto bychom tam chtěli organizaci obnovit. Ani tam nebyla pro letošní komunální volby založena kandidátka, což bychom chtěli pro příští volby napravit. Chtěli bychom založit nové organizace také v Plané, v Kladrubech a ve Svojšíně.“

V komunální politice je poslanec Parlamentu ČR připraven spolupracovat se všemi radnicemi. „Komunální politika by měla být hlavně o lidech a spolupráci. Vždyť chodník v obci nemáte levicový nebo pravicový. Jako poslanec chci spolupracovat s jakoukoliv radnicí, bez ohledu na politické složení zastupitelstva,“ sdělil.

Okresní konference ČSSD, která se uskutečnila uplynulou sobotu v Benešovicích, zvolila kromě předsedy nový dvanáctičlenný výkonný výbor. na post předsedy byli dva kandidáti, kromě Votavy ještě Jiří Struček, jenž byl doposud pověřen vedením okresní sociální demokracie. Místopředsedové okresní organizace budou zvoleni na prvním pracovním jednání výkonného výboru.

Delegáti okresní konference také nominovali kandidáta pro volby předsedy sociální demokracie. Tachovská okresní organizace podporuje v této volbě Bohuslava Sobotku.

Novému předsedovi okresní organizace České strany sociálně demokratické Václavu Votavovi prostřednictvím Deníku poblahopřál také předseda okresní organizace Občanské demokratické strany na Tachovsku Vladimír Dub. „Že byl pan Votava zvolen novým okresním předsedou je pro mne novinka, tímto mu tedy alespoň na dálku gratuluji. Pro vzájemné fungování ODS a ČSSD na Tachovsku předpokládám, že ve městech a obcích, kde se sociální demokracií spolupracujeme, bude tato spolupráce pokračovat i nadále. Jak se bude potom rozvíjet, to teprve ukáže čas,“ vyjádřil se předseda ODS.