To jen tachovští gymnazisté plesali na svém „maturáku". Další bál ale letos od zdejších studentů čekat nemůžeme. Před šesti lety totiž do ročníku nastoupilo málo dětí a druhá třída tedy nebyla otevřena. A možná proto se nám akce zdála jaksi živelnější.

„Byli jste skvělí a já vás mám moc rád," prohlásil při proslovu Filip Tomeš, čímž dojal především něžnější polovinu třídy. Dojemnou část programu dorazili samotní studenti, kteří svého „tříďase Filipa" obdarovali tandemovým seskokem. Víme, že Filip Tomeš, svými studenty přezdívaný Čumáček, je sportovec a milovník adrenalinu. Dar byl tedy trefou do černého.

Klasický program, kterému vévodily předtančení, šerpování a proslovy, doplnil akční kantor promyšleným překvapením. Protože věděl, že jeho studenti několik týdnů připravovali filmový snímek s mafiánskou tématikou, kontroval zábavnou video zdravicí, ve které postupně vystoupili moderátoři jednoho celostátního rádia (Diana Kobzanová, Libor Bouček, Ruda z Ostravy a další) a postupně gymnazisty pozdravili. Kromě toho přispěli pár radami k úspěšnému složení maturity. Mezi moderátory se ale objevili i americký prezident Barack Obama (šlo o legračně otitulkovaný projev)a zpěvák Karel Gott. O ještě lepší náladu tak bylo úspěšně postaráno. „Jsme mafiáni, takže jsme přivítali i tanečnice kankánu či charlestonu," doplnil student Honza Hůzl s tím, že ples byl připravován zhruba rok. Ale zpět k dění.

Smích sálem zaburácel i ve chvíli, kdy se třída telefonicky spojila s prezidentem Milošem Zemanem, který svůj telefonát opřel o rady spojené s nadměrným pitím alkoholu… Inu, celý národ ví, že prezident má k alkoholu blízko, takže není třeba si hrát na schovávanou.

Půlnoc tradičně patřila překvapení, ve kterém se studenti stylizovali do herců hudebních klipů. V závěru „půlnočka" pak na parket přitáhli hosty a společně si zatančili na jeden z disko šlágrů.

Pak už se gymnazisté i jejich hosté oddávali volné zábavě. Nyní studenty čeká státní maturita. Redakce jim přeje štěstí a další úspěchy na vysokých školách. A že jsou v dnešní době potřeba, to nemá cenu ani rozebírat.