„Námětem cvičení byla záchrana osoby z výšky pomocí lezecké techniky. Úkolem je procvičit činnost jednotky při tomto druhu zásahu a také vyzkoušet postupy," sdělila Deníku mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Do záchranářských nosítek připoutali hasiči svého kolegu Luboše Kasla, který simuloval zraněného. Jedním z cílů skupiny hasičů bylo dostat nosítka s ním dolů z věže.
„Nejhorší pocit jsem měl na začátku, když mi vystrkovali nohy z věže," svěřil se Deníku u výstupního okénka na věži hasič. Cestu dolů absolvoval dvakrát, podruhé už v roli zachránce. „Nebylo to poprvé, co jsem se vžil do role zraněného i když se tomuto úkolu vždy bráním," pokračoval." Za desetiletou praxi u profesionálních hasičů neslaňoval poprvé, ale věž tachovského kostela je svým způsobem pro takové cvičení unikátní. „Chci si to vyzkoušet, sem se zas tak často člověk nedostane," podotkl Kasl. Podobně jako další hasiči cvičí i na přírodních stěnách ve skalách. „Zásadní rozdíl v tom lezení není. Sem na věž se lépe vyjde, ale zase nesmíme poškodit omítku," dodal s úsměvem.
Pro hasiče bylo slaňování věže tohoto kostela premiérou. Potvrdil to i velitel cvičení Jaroslav Dvořák. „Kluci byli nahoře poprvé, bylo to pro ně dost fyzicky náročné. Nějaké drobné problémy se vyskytly, ale právě proto se cvičení konalo. Abychom, v případě potřeby, už byli příště připraveni," zhodnotil výsledky cvičení Dvořák.