Členky skupiny se pod vedením Pavly scházejí vždy v úterý dopoledne u ledové plochy stadionu ve Stříbře.

"Strollering je fitness outdoor program pro maminky. Cvičení probíhá venku v parku a základem je sportovní dynamická chůze s kočárkem, která je považována za nejefektivnější druh pohybu pro maminky po porodu, kterým již skončilo šestinedělí," vysvětlila Deníku instruktorka a dodala, že stollering kombinuje posilovací cviky a kardio cviky u kočárku s využitím terénu. "Zaměřujeme se na zpevňování postavy a procvičení oslabených partií po porodu a těhotenství. Náš program je ale i pro maminky se staršími dětmi, které nemají hlídání a chtějí se dostat do kondice," uvedla dále Stachová.

U tohoto cvičení mohou ženy hubnout, zpevňovat své tělo, přitom jejich dítě v kočárku, u těch větších třeba v odrážedle, je neustále s nimi, není třeba shánět hlídání. Kromě toho při některých cvicích poslouží děti jako milé závaží. "Navíc maminky jdou svým dětem příkladem již od útlého věku dítěte. Děti tak vnímají, že hýbat se je normální a že sport patří ke každodenním běžným činnostem, říká instruktorka, která je sportovkyní tělem i duší, mimo jiné běhá vytrvalostní závody.

Stollering se podle jejího názoru může pro velkou část žen stát i určitým způsobem psycho-hygieny. "Žena na mateřské dovolené má ze sebe již po pár lekcích nejen lepší pocit, ale také má možnost navazovat kontakty i s jinými maminkami s podobným laděním. Cítí se lépe, vypadá lépe a je prostě celkově spokojenější. Jednou za čas zpestříme hodinu i tím, že naplánujeme trasu do Těchlovic, kde po cvičení chvilku posedíme a děti si pohrají na písku, či v herním koutku." A navíc, hodiny se podle Stachové vždy přizpůsobují dětem, aby si to užily i ony.