VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklisté z Černošína soutěžili ve Vídni

Černošín – Až na Mistrovství Evropy se probojovalo mladší družstvo cyklistů z Černošína. Hravě vyhrálo všechna regionální kola i kolo celostátní a nyní, první týden v září, jeli mladí sportovci na Mistrovství Evropy do Vídně.

10.9.2015
SDÍLEJ:

Cyklisté z Černošína soutěžili ve VídniFoto: archiv Naďa Pézlová

Tým byl složený ze dvou dívek Elišky Pokorné a Ellen Markové a ze dvou chlapců Vladislava Jersáka a Marka Majerčíka. Spolu s nimi jela i učitelka Naďa Pézlová. „Myslím, že je velkým úspěchem, že jsme se dostali až takto daleko. I když jsme skončili na 18. místě z 22 družstev, považuji to za skvělý výsledek. Tento tým je velmi šikovný, mezi sebou jsou přáteli a drží partu. Co je opravdu úžasné, to je jejich ochota trénovat i prázdninách, kdy jsme se několikrát sešli a společně si opakovali vše důležité. Měli podporu i od starších spolužáků a samozřejmě je podpořilo i město Černošín. Co dodat, jsou skvělí a já jim přeji mnoho dalších úspěchů, a to i v soukromých životech," uvedla Pézlová.

Pro mladé sportovce to byl velký zážitek. „Soutěžili jsme v teorii, to třeba byly situace na křižovatkách, potom v jízdě zručnosti a také jsme jeli takové bludiště. K tomu bylo i poskytování první pomoci. Celkem jsme tam byli čtyři dny, a tak jsme se podívali i do ZOO a byli jsme ve sportovním centru," uvedla jedenáctiletá Ellen Marková z Černošína.

Kluci se těšili na lepší umístění. „No, mrzí nás, že jsme se neumístili lépe. Ale bylo tam tolik dalších států, Rusové, Slovinci, Rakušané, Maďaři, Slováci, Poláci a další sportovci. Tak bylo hodně konkurence. Ale i tak to bylo prima. Mně se hodně líbila zoologická zahrada, měli tam i pandí mládě, koaly, tučňáky, byla moc pěkná. Bavilo mě zdobení přilby v rámci úkolů. Tu jsme obarvili na zeleno a udělali tam fotbalový míč a také zeleného pankáče," usmíval se jedenáctiletý Marek Majerčík ze šesté třídy, který ještě dodal, že stihli i koupání v bazénu. Na jedné věci se však všichni sportovci shodli. „Bez naší paní učitelky Nadi bychom to asi nezvládli. Je opravdu fajn a hodně věcí nás naučila. Moc se nám věnuje," řekly děti závěrem.

Starosta města Miroslav Plincelner je spokojen. „Mám radost, samozřejmě, která škola může říci, že se dostala tak daleko? A navíc, naši žáci nebyli na tomto mistrovství poprvé, před dvěma lety tam byli desátí. Můžu říci, že naše město je na tak šikovnou mládež opravdu hrdá," řekl starosta.

Martina Sihelská

Autor: Redakce

10.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení