Letos se do zábavy zapojilo 59 sportovců všech generací ze spřátelených obcí Sytno, Svinná, Lhota, Vranov a Sulislav, přijelo i pár nadšenců ze Stříbra, kteří mají přímou příbuzenskou vazbu do těchto obcí.

„Cíl je jediný, prostě se vždycky chceme sejít i jindy, než na pouti nebo na plese. Když chceme, zahrajeme si fotbal, karty, nebo právě jednou ročně dáme cyklosoutěž. Je to tedy hlavně pro děti, aby se nenudily, dnes to máme spojené i se Dnem dětí, pro které zde v Sulislavi na dětském hřišti vyrostla i nová pergola," uvedli Lucie a Václav Trnkovi, kteří se na přípravě přátelského závodu podílejí. „Udělali jsme s rodiči dětem tratě od 500 metrů do 5 km, to je pro menší i starší, no a dospělí si mohli zkusit až 30 kilometrů směrem k Chotěšovičkám. Děti dostanou nějaké drobné ceny a dospělí pak půjdou na pivo a domluvíme se na další setkání na srpnové pouti," dodali Trnkovi.

O zábavu nebyla nouze, vrtkavý déšť připravil závodníkům nelehké chvilky, kromě blátivého makeupu na obličejích, případně i na zádech, byly vidět i pády, naštěstí se obešly bez vážnějších zranění. „Dal jsem si jen pět kilometrů a stejně mi to na mokré paletě ujelo a spadl jsem. Nic se mi nestalo a jsem rád, že jsem jel, za tu legraci a hlavně to setkání přátel z okolních obcí to stojí. Aspoň je tu nějaká zábava," usmíval se zablácený Karel Gebert ze Sulislavi, který svůj pád vzal s humorem. Stejnou trasu si vybrala i Zuzana Löblová. „Úplně to stačí v tomhle počasí. Dalo se to jet, jela jsem opatrně. Celkově se věnuji hodně sportu, s rodiči jezdím na kole, ve Stříbře ještě dělám atletiku," uvedla dvanáctiletá, zcela promočená, slečna.

Martina Sihelská