Němečtí organizátoři se v pondělí sešli v bavorském Pirku za účasti tachovských pořadatelů Jana Straky, Františka Meinla a Slavomíra Štrobla. „Oproti předchozím ročníkům došlo k některým změnám. Nejdelší trasa byla zkrácena na 205 kilometrů a upravená byla i trasa osmdesátikilometrová,“ sdělil Deníku Slavomír Štrobl. Dodal, že loni byla poprvé připravena i trať pro horská kola. „Ta se osvědčila, tak letos se účastníci cyklistické akce mohou těšit také na ní.“

Z připravovaných tras povedou dvě nejdelší přes Tachov, kde u sportovišť Na Rychtě bude občerstvovací stanice.

Cyklistická akce Pirker Zoigltour se koná vždy první neděli v září, letos tedy 2.9. Start je v městečku Pirk u místní školy, jejíž prostory poskytují zázemí cyklistům i organizátorům. U všech tras se nesoutěží na rychlost, ale na počet účastníků jedoucích za jeden tým. Tedy vyhrává nejpočetnější družstvo.

Prvně se akce konala v roce 1998 se sto padesáti cyklisty. Dnes se těší z početné návštěvy, kdy účast se pohybuje kolem jednoho tisíce, loni, i přes nepřízeň počasí, vyrazilo na připravené tratě 902 příznivců rekreační i závodní jízdy na kole. Pravidelně do Pirku jezdí i kolaři z klubu ve Stříbře a také rekreační cyklisté z tachovského klubu Nežeňme se, kteří si za početnou skupinu odváží i ocenění německých organizátorů.

Letošní akce Pirker Zoigltour už po patnácté zavede cyklisty právě i na Tachovsko. Tolik let se na pořádání podílí i organizátoři z Tachova, kteří krom spoluúčasti na „Pirku“ připravovali v minulosti cyklistický podnik Krále Českého lesa a letos je ještě čeká přichystat Vyjížďku na Havran. Ta odstartuje 15. září v 11 hodin Na Rychtě, kde cílem je vrchol Havran u státních hranic v Českém lese.

Start a cíl:
2. září 2018, Pirk 7-10 hod.
Trasy:
205 km Částečně nová trasa, vede přes Tachov
165 km Částečně nová trasa, vede přes Tachov
115 km
80 km Nová trasa, vede jinudy, než předcházející roky
45 km
20 km nenáročná, pro děti s rodiči
50 km Trasa pro horská kola!

Děti do 14 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu rodiče nebo zákonného zástupce. Trasy jsou vedeny za normálního silničního provozu. Akce je zpoplatněna, cena je odvislá od délky tratě a době registrace.

Více na stránkách organizátorů www.vcc-pirk.de