Pondělní podvečer se zaplnil kinosál Městského kulturního střediska v Tachově diváky a prvním filmem byla desetiminutová Cyklistická píseň lásky od Rudolfa Tomšů. Úvodem zavzpomínal na Petra a Stáňu Karbanů, kteří ve filmu ztvárnili hlavní role. „Pustíme si velmi intenzivní vzpomínku na ně, film, který před dvaatřiceti lety vyhrál cenu v Německu při světové soutěži amatérských filmů," řekl publiku. Navázal František Soukup s tím, že v roce 1971 založili ve vývojové dílně Technického rozvoje brigádu socialistické práce a dva roky na to amatérský filmový kroužek. Tím připomněl začátky neprofesionálního filmu v Tachově. „Začali jsme natáčet filmy a Petr Karban byl jak herec, tak také stál za kamerou. Nyní tedy zavzpomínáme také na slavnou éru Technického rozvoje a jeho filmového kroužku. V sedmdesátých a osmdesátých letech jsme v republikových soutěžích vyhráli s našimi filmy kde co," pověděl dále filmař Soukup.

Dalším snímkem večera byl pohled na cyklistickou dovolenou Nežeňme se ve Štěkni. Dále diváci zhlédli dokument z terénních závodů v lukostřelbě, které se odehrály v nádherném lese u Dlouhého Újezdu. Dvanáctiminutový film natočil Slavomír Kozák a pojmenoval ho Memoriál Michala. Jan Prášek ze Studánky přinesl film s železniční tematikou: 100 let trati Tachov – Planá. V roce 1995 brázdila zmíněnou trať parní lokomotiva Kafemlejnek s historickými vagony.

Dalšími filmy byly: videoklip Cyklovedro a Studánecká konopická. Na závěr promítl František Soukup dokument přibližující hrůzy druhé světové války. Materiál pro krátký film sbíral v celé řadě institucí a archivů, i zahraničních. Transport smrti, jak se snímek jmenuje, ukazuje vlakový transport, kdy čtyři a půl tisíce vězňů z koncentračního tábora Buchenwald cestovalo do Tachova a pak putovali pěšky do dalších koncentráků.

Nyní se filmaři z Tachovska připravují na soutěž Český videosalon, jehož krajské kolo se plánuje na duben do kinosálu společenského domu Mže v Tachově.