Projít tuto trasu za tmy s sebou nese i určitá rizika. Dokazuje to i případ muže, který šel po cyklostezce a měl ho neznámý pachatel přepadnout. Případ se stal v pátek mezi 22:00 a 22:30 hodin. Zloděj přitom měl přepadenému ze zadní kapsy kalhot odcizit peněženku, ve které měl poškozený finanční hotovost ve výši osm tisíc korun a kartičky zdravotních pojišťoven svých dětí.

Příští rok bude tento dvoukilometrový úsek osvětlen a případné násilí by mělo kriminálníky odradit. Zase tak snadný cíl zde mít nebudou.
„Je zpracován projekt, který chceme příští rok zrealizovat a to ve spolupráci s městem Planá. Předběžně je cena vyčíslena na milion a půl," uvedl pro Deník starosta městyse Chodová Planá Ctirad Hirš.

V rámci katastrálního území nepatří celý úsek pod městys, ale celou cyklostezku před lety Chodová Planá vybudovala.

„Protože tuto stezku využívají i plánští občané, tak jsme přislíbili, že se budeme na realizování projektu finančně podílet," řekla starostka města Planá Martina Němečková.

Využívá ji i velké množství cyklistů, kteří v noci ač svítí, tak je světla z aut oslňují, a těžko se bez pádů a pohodlně v noci z jedné Plané do druhé dostanou.

Tuto trasu využívají lidé opravdu dost. „Autobusová doprava není dokonalá, a tak pravidelná, protože je spoustu spojů zrušeno. Pro Chodovoplánské je přece jen rychlé i cenově nenáročné dojít za prací nebo do školy pěšky. Stezku využívá i hodně cyklistů nebo lidí, co vyjdou na procházku, a to obzvláště v letních měsících. Proto jsem ráda, že zde dvoukilometrový úsek bude osvětlen, a že se na realizaci budeme podílet," ukončila starostka Němečková.