Řidiči, kteří si ještě nestihli zakoupit dálniční známky pro příští rok, nemusí mít obavy, že se na ně nedostane. Čerpací stanice jsou jimi dosud dostatečně zásobované.

„Provozovatelka objednala dostatečný počet známek ještě přede Vánocemi. Zásoby se sice tenčí, ale řidiči zoufat nemusí,“ uvedla obsluha čerpací stanice v Přimdě s tím, že největší zájem o dálniční známky byl právě před Vánocemi.
„Jako o dobrý dárek, dodala pracovnice.

Jako vhodný dárek známku uznává také Martin Stodola z Plané.
„ Schválně jsem čekal, jestli někoho napadne mne známkou obdarovat. Vyšlo to,“ potěšilo plánského řidiče.
Tisícikorunové investice do dálniční známky nelituje ani třiapadesátiletý František Veselý z Tachova.
„Koupil jsem hned tři. Synovi a dvěma dcerám. Myslím si, že to byl dobrý dárek. Nakonec mne o to děti samy požádaly,“ řekl s úsměvem Tachovan.
Někteří řidiči ale poukazuji na cenu známek.

„Tisíc korun je pro mne, jako pro řidiče, který zase až tolik po dálnici moc nejezdí, docela hodně. Zkusím se poptat, jestli jsou k mání známky jenom na určitý časový úsek, tedy levnější,“ krčí rameny Miroslav Doubrava z Tachova.
Ještě více než dálniční známky potěšily řidiče klesající ceny pohonných hmot. „I to byl pro mne milý dárek,“ usmál se spokojeně Martin Stodola.
„Věřil jsem, že k poklesu cen někdy dojde, že to ale bude ještě letos, v to jsem ani v tom nejhezčím snu nedoufal,“ dodal plánský řidič.
Spokojena je také Dagmar Dřímalová z Tachova.

„Ceny by ale mohly jít ještě o něco níž. Tak ke dvaceti korunám za litr,“ řekla s úsměvem. „Moc tomu ale nevěřím,“ dodala.
S letošními Vánocemi je většina motoristů spokojena. „Dostal jsem pod stromeček nové nářadí. To mi docela chybělo, většinu jsem totiž stačil během roku poztrácet,“ přiznal devatenáctiletý Kamil Bláha z Plané.