„Došlo k další poruše vodovodního řadu. Závadu již začaly řešit Vodárny a kanalizace Karlovy Vary. Původně bylo zamýšleno, že by byla ulice průjezdná alespoň jedním pruhem, ale vzhledem ke komplikovaným rozhledovým poměrům tachovská městská policie tuto ulici uzavřela a vozidla posílala na objízdné trasy,“ řekl Deníku místostarosta Tachova Petr Vrána.

Nepříjemnou situaci se sice podařilo během několika hodin vyřešit, i přesto je již situace ohledně poruchovosti vodovodních řadů v okresním městě alarmující. Během necelých dvou měsíců nového roku totiž došlo již ke dvěma podobným poruchám.
K zatím poslední odstávce vody a poškození jiného vodovodního řadu došlo během pondělí v Palackého a Sládkově ulici. Dodávka vody ovšem byla obnovena ještě během následujícího dne.

Vzhledem k předpovědi počasí a především slibovaným mrazům v příštích dnech se dá čekat, že podobné poruchy neskončí. Jak ale dodává tachovský místostarosta, na případné mrazy se připravit nedá.

„Nedá se bohužel říci dopředu, kde by mohla další porucha nastat. Ale určitě chceme situaci řešit. V nadcházejících týdnech jsou naplánována jednání s Vodárnami a kanalizacemi Karlovy Vary ohledně jiných rekonstrukcí. Určitě se také zeptáme, zda by nešla udělat revize či určité vytypování vodovodních řadů, které jsou již staré či se nacházejí ve špatném stavu,“ dále dodal Petr Vrána.

Úterní porucha není letos zdaleka první. Jen od začátku roku již došlo k porušení vodovodního řadu v Palackého a Sládkově ulici. Zatím největším problémem byla lednová porucha, kvůli které se bez vody ocitla část sídliště Rapotín a musel být rozkopán chodník v blízkosti polikliniky.

„Rozhodně tento problém neignorujeme. Znepokojují nás četné poruchy a vynasnažíme se tento problém řešit,“ uzavřel místostarosta Tachova.