Něco málo po jedné hodině odpolední zde totiž opět vypukla Pouť svatého Jiří. „Černošínské pouti jsou zde od nepaměti. Žiji zde už nějaký ten rok a zatím vždy se konala v menším, nebo větším měřítku. Snažíme se, aby vždy pouť byla v termínu co nejbližšímu právě svatému Jiří," řekl starosta Černošína. Miroslav Plincelner. A ani tento rok se žádný návštěvník rozhodně nemohl nudit. Již dopoledne jí zahájil dobře známý spolek Klub výtvarníků Borska. Výstava je rozložena ve třech místnostech tamního muzea a tvoří ji obrazy, sochy, šperky a keramika od 11 autorů a borského keramického kroužku. Shlédnout ji je možné až do 25. května. Nechyběla ani klasická mše a pak se již šlo na hlavní program, který byl opravdu bohatý. „Program je celkem nabitý. Nachází se zde spousta věkových kategorií, proto chceme vyhovět každému. Představí dechovka, mažoretky, parkour. Na večer pak máme připravený Těžký pokond revival. Jak říkám opravdu si zde najde každý něco," dále řekl starosta Černošína.

Zajímavě dopadla pivní soutěž, do které se nakonec přihlásil jediný odvážlivec. Organizátoři ovšem tento problém vyřešili s humorem. Soupeřem místnímu se nakonec stal moderátor celé akce, který zavítal z radia Kiss Proton. Černošínský zástupce ovšem pivní souboj s přehledem vyhrál.
Strašák v podobě počasí o kterém byla zmínka v každém článku bohužel strašil i v Černošíně. Pochvalu si tak zaslouží mladé i starší mažoretky, které při svém výstupu nemohly být zahaleny do bund. Ale ani déšť, ani vítr nezabránil návštěvníkům se bavit. I díky tomu vidí starosta budoucnost tradiční pouti dobře. „Nikdy ani dnes jsem neznamenal nic, kvůli čemu by jsme měli tuto tradici rušit. Naopak můžeme začít využívat nové a populární trendy. Chceme opravdu vždy dosáhnout toho, aby si každý kdo bude z pouti odcházet řekl, že tady to opravdu stálo za to!."