Uzavírka podle studánecké starostky Silvie Vajskebrové potrvá do 12. prosince. „V rámci obce bude po tuto dobu upraven jednosměrný provoz v ulici kolem obecního úřadu a dále na náves na provoz obousměrný. Bude upravena nejvyšší povolená rychlost na 30 km v hodině a po dobu stavby budou mít auta zákaz stání podél komunikace. Oficiální objízdná trasa povede směrem od Tachova do Písařovy Vesce přes Mýto,“ informovala starostka.

Uzavírka se dotkne hlavně místních, kteří potřebují jet z Tachova až za stavbu kruhového objezdu. Mohou sice použít i komunikaci kolem koupaliště, jenže ta měla být podle původních informací před uzavírkou upravena. To se nestalo, a tak je komunikace rozbitá. Na vozovce jsou v celé její délce veliké díry a uvolněné kameny.

Na pondělí 4. července je naplánován začátek uzavírky v Chodové Plané. Veškerá doprava musí po objízdných trasách.
Silniční uzavírka v Chodové Plané: i kamiony musí na objížďku přes Kříženec

V době stavby dojde také k omezení autobusových linek. V platnosti je nový výlukový jízdní řád. Omezen nebude svoz komunálního odpadu. „Den vývozu se nemění, zůstává úterý. Interval svozu zůstává dle známky na popelnici,“ doplnila Vajskebrová.

V těchto dnech je na Tachovsku také uzavřena silnice I/21 v Chodové Plané. Budují zde bezpečnostní ostrůvky a autobusové zastávky. Řidiči jedoucí od D5 na Cheb musí použít objízdnou trasu přes Kříženec, kde je dočasně zřízen jednosměrný provoz. V opačném směru od Chebu k D5 není objížďka, řidiči jezdí po volném pruhu komunikace I/21.

Nehoda autobusu na komunikaci nad Planou směrem ke Kříženci.
První hodiny na objížďce Chodové Plané: nehoda autobusu, podívejte se

To ale není vše

Chystá se také úplná uzavírka silnice mezi Zadním Chodovem a Chodským Újezdem. Ta potrvá od 18. července do konce kalendářního roku a objízdná trasa povede přes Chodovou Planou, kde je ale do 11. září zmiňovaná uzavírka. (Podrobnosti připravujeme)

Rekonstruuje se také frekventovaný přivaděč k dálnici D5 ze Stříbra. Tam silničáři začali pracovat koncem května. „Rozšíří se profil komunikace, vymění povrch, napřímí se směrové oblouky, aby byla jízda komfortnější,“ popsal Ladislav Štětka ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. Od Stříbra vede objížďka přes Kladruby.