Dobrovolní hasiči z Damnova jsou známí svoji kulturní činností. Pořádají ples, zábavu a na okrese proslulý masopustní průvod. Bohužel, zábavy jsou poznamenané nízkou účastí. „Lidé asi nemají peníze, musíme se s tím smířit," konstatoval ve své zprávě Stanislav Hes, starosta sboru. „Vyzdvihnout musím i pořádání závodů v hasičském sportu. Minulý rok k nám přijela družstva z Boru, Nahého Újezdce, Brodu nad Tichou a Starého Sedliště."

Hes akce ohodnotil kladně, neboť činnost hasičů se všeobecně zlepšila. „Poděkování patří zejména děvčatům, která se nově vrhla do požárnického sportu. V čele mají Elišku Čadkovou," vyzdvihl starosta něžné pohlaví a naopak pokáral muže. „Jste flinkové," řekl doslova. „Holky mnohdy málem brečely, jak chtěly vyhrát. Děvčata k tomu mají daleko lepší přístup i přes to, že s nimi natlakované hadice mlátí." Dívčí části sboru později poděkoval i starosta okresního sdružení hasičů Miroslav Lukeš.

Na valné hromadě se vždy oceňuje. Damnovští neudělali výjimku. „Výkonný výbor projednal návrhy na ocenění a schválil je," sdělil Lukeš.

Různorodé mediale obdrželi Zdeněk Lancinger, Jiří Kajer, starosta sboru Hes a Eliška Čadková.

Minulý rok zdejší hasiči nevyjeli k žádné události. Usuzujeme ze slov, které pronesl starosta Hes. Ten totiž hodnotil jen případ, který se ve vsi odehrál minulý týden. „Hasili jsme túje a uhasili jsme je my, ne profesionální hasiči z Tachova, jak se leckde psalo," připomněl s tím, že na uhašení postačily dva minimaxy.

Po uvedení zprávy starosty následoval prostor pro hodnotící proslov Miroslava Lukeše. Ten však nepěl jen chválu.

„Deláte hodně práce, ale není možné, aby nebylo řečeno, kolik bylo odděláno brigádnických hodin. Prodáváme svojí práci a je jedno, jestli byla pro obec nebo jiné spolky či u požáru. Když se u vás neprojeví informace, kolik práce se udělalo, nemůže se objevit ani na okresní a státní úrovni," vytkl hasičům. „ Například na Přimdě jsem zaznamenal názory, že je zbytečné vyhazovat peníze na hasiče. Ano, nikdo hasiče nepotřebuje do doby, než jim je ouvej. A takové názory pak slyšíte, když laická veřejnost neví, co pro ně hasiči vlastně udělali," konstatoval Lukeš.

Později starosta Boru Petr Myslivec ujistil, že peníze na zdejší dobrovolné hasiče vždy v rozpočtu města budou. „Nevím o tom, že by v Boru nechtěl někdo podporovat hasiče. A kdyby to někdo dělal, bude to ten první, kdo bude křičet, že za ním hasiči nemohli přijet." Pro úplnost dodejme, že Damnov patří pod správu Boru.

Jelikož Miroslav Lukeš opuští post okresního starosty (více na straně 3), dostal od zdejšíh hasičů čestné uznání za dlouholetou spolupráci a přátelské vztahy. „Děkuji vám za ní," odvětil.

Lukeš zdejší požárníky informoval i o dění na okrese a v kraji a poznamenal, že na úrovni kraje došlo k takzvanému palácovému převratu. „Na listopadovém zasedání krajského výboru přišla řada na hlasování o důvěře vedení kraje. Dopadlo to tak, že všichni tři funkcionáři byli odvoláni. Nyní panuje bezvládí, protože starosta má na všechno čas a pověřená osoba se nemůže k ničemu dostat."

Dopad to má na celý kraj. Třeba kostelečtí hasiči navrhli svého velitele na vyznamenání svatého Floriána, ale není osoby, která by vyřešila dokumentaci a která by medaily vydala.

V závěru Miroslav Lukeš, starosta Boru Petr Myslivec a tajemník městského úřadu Jaroslav Havlíček zdejšímu sboru poděkovali za vše, co pro společnost udělali. Starosta Myslivec pak hasičům předal, jako poděkování, ocenění v podobě pamětního listu.

Po oficialitách přišla řada na (vskutku delikátní) guláš a volnou diskusi.

V sobotu schůzovali i přimdští a svojšínští hasiči.