„Dům dětí a mládeže a lukostřelecký oddíl Lukostřelci Českého lesa úspěšně spolupracují od roku 2009 v oblasti zájmové činnosti dětí. Kroužek lukostřelby, který v Mraveništi vede Jana Kolihová, má velmi dobré výsledky a je mezi dětmi oblíben. A tak vznikla myšlenka využít prostor moderní lukostřelecké střelnice na Rychtě a ve spolupráci s Českým lukostřeleckým svazem (ČLS) Praha vytvořit Lukostřelecké středisko mládeže,” upřesnil ředitel DDM Tachov Jaroslav Matas.

Děti z lukostřeleckého kroužku, které by prokázaly předpoklady pro závodní lukostřelbu, by tak měly možnost přestupu do Lukostřeleckého střediska mládeže. „Kvalita a odbornost přípravy a tréninku bude zajištěna trenéry druhé a třetí třídy a kromě toho bude na činnost střediska dohlížet Zdeněk Horáček, předseda ČLS a osobní trenér naší reprezentantky na letních OH v Číně Barbory Horáčkové,” doplnil Matas.

Hlavní přínos a efekt lukostřelby je podle něj možné spatřovat v tom, že se jedná o aktivitu zajímavou, lehce adrenalinovou, která se navíc odehrává v příjemném přírodním prostředí a vede k rozvíjení řady vlastností užitečných v běžném životě, jako je schopnost koncentrace a soustředění, pečlivost, cílevědomost, přemýšlivost, zpevňující navíc držení těla. Případné prosazení se na poli závodním (a jedná se o sport olympijský) by bylo zajímavým bonusem navíc.

V případě zájmu je možné se informovat v Mraveništi přímo u ředitele, nebo kontaktujte Janu Kolihovou z lukostřeleckého oddílu Lukostřelci Českého lesa (e-mail: ja.kolihova@seznam.cz)