Jak Deník informoval kapelník Josef Kadlec, na počátku měsíce se DOM Tachov zúčastnil šestačtyřicátého ročníku festivalu Švihovské hudební léto. „Na tomto festivalu jsme vystupovali už poněkolikáté,“ uvedl kapelník.

Tachovská dechovka zahrála v odpolední části festivalu, na kterém mohli diváci slyšet také orchestry základních uměleckých škol z Rožmitálu pod Třemšínem, z Plas, Plzně, či z hostitelského Švihova. Společně s tachovským orchestrem se také představily mažoretky ZUŠ Tachov.

Další festivalové koncertování se konalo v polovině června, kdy muzikanti z Tachova odcestovali za hranice, do německého Thumu. Tamního Setkání orchestrů se DOM zúčastnil již počtvrté. „Poprvé se náš orchestr festivalu zúčastnil před šestadvaceti lety, v roce 1993,“ sdělil Deníku Kadlec a dodal, že obě akce byly podle jeho názoru obzvlášť vydařené.

Dechovému orchestru mladých ZUŠ Tachov nastává teď náročné období příprav na letní zájezd do chorvatského Pakoštane. Jedná se o koncertní zájezd a zároveň soustředění. Do jihoslovanské přímořské země se tachovští muzikanti vydají v polovině srpna.