„Prožili jsme aktivní týden v letovisku Fourka, v městečku, které leží v jihozápadní části výběžku Kassandra v malebné zátoce. Ubytovali jsme se v komplexu Kali Mera, který je vybudován na kopci s překrásným výhledem do krajiny a na moře," představila místo Alena Kadlecová za DOM.

Z hotelu stačilo seběhnout pět set metrů k pláži, která prý byla čistá a udržovaná. „První dny pobytu nám moře předvedlo ukázkové vlny, zažili jsme i pořádnou noční bouřku, později se zcela zklidnilo. Kromě plavání a potápění bylo zpestřením i přítokové rameno malého potoka, kde nás pravidelně vítala stovka hladových želviček, hejno rybiček i velcí krabi," zaslala nám v e-mailu.

Kdo nechtěl trávit volný čas u moře, mohl se vyřádit u hotelového bazénu s mořem a vířivkou, nebo se vydat do centra městečka. „To každodenně žilo svým rušným nočním životem, který doléhal až do našeho hotelu, z něhož jsme měli Fourku jako na dlani, včetně každodenního ohňostroje, koncertů i atrakcí. Toto letovisko nabídlo i supermarkety a obchůdky se suvenýry, nechyběly ani restaurace, pizzerie či taverny," sdělila.

Nemusely se bát ani rodiny hudebníků. Hlady prý muzikanti rozhodně netrpěli. „Byli jsme překvapeni čistě moravským personálem a výlučně českým jídelníčkem. Namísto řeckého gyrosu, souvlaki a musaky jsme si již dali guláš s knedlíky, nudle s mákem, žemlovku, kuře s hranolky a jiné domácí dobroty," pozastavila se Kadlecová nad zdejší jedinečností.

„My se na oplátku snažili nasytit místní i cizí turisty trochou české i světové hudby. Zahráli jsme si již v hotelovém areálu, dvakrát jsme koncertovali na náměstí ve Fource. Tam jsme také byli hosty české majitelky řecké restaurace, kde jsme ochutnali dobrůtky z řecké kuchyně. Do programu našeho zájezdu jsme začlenili i účast na řeckém večeru, při kterém jsme nejen tleskali řeckým tanečníkům, ale mohli se taky aktivně zapojit."

Zpestřením zájezdu byl i celodenní výlet lodí na prostřední prst poloostrova Chalkidiki – Sithonii. „Po dobrém obědě na lodi jsme dopluli do městečka Neos Marmaras, které patří k největším a nejznámějším letoviskům. Další zastávka byla u Želvího ostrova, kde jsme si mohli zaskákat do moře z paluby lodi. Nechybělo ani tradiční zpestření plavby muzikou v podání „malé party" DOM, které se setkalo u spolucestujících s velkým ohlasem," zavzpomínala Alena Kadlecová s tím, že týden v letovisku Fourka utekl jako voda.

V sobotu už se výletníci vraceli do vlasti. Ještě v pátek odpoledne nám ale elektronickou poštou hlásili, že si ještě užívají sluníčka a teplého moře. Pak už je čekala jen téměř třicetihodinová jízda autokarem zpět domů, do Tachova.