Měsíce hledali pracovníci Českého červeného kříže v Tachově náhradní prostory. Problém byl najít zejména místnost pro odběry krve, která musí splňovat množství požadavků hlavně na hygienu. Budova, ve které tachovský Červený kříž sídlil totiž bude stržena a nahradí ji nový objekt. „Hledali jsme administrativní prostory i prostory pro odběry a povedlo se," sdělila Deníku ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže v Tachově Blanka Dobrotová s tím, že administrativa už sídlí v budově bývalého okresního úřadu naproti autobusovému nádraží. „Odběrovou místnost máme tam, kde byl dříve klub důchodců, tedy asi nějakých dvacet metrů od původního místa," dále popsala ředitelka.

Odběrové místo hledali od začátku roku, ale bezúspěšně, až místnost poskytlo město Tachov. „Spokojení jsme vlastně všichni i plzeňská transfúzní stanice, co k nám dojíždí. Prostory nám vyhovují a veliké díky za to patří městu, které nám vyšlo vstříc," vzkázala Dobrotová. „Prostory město nechalo vymalovat a provedly se tam drobné úpravy," dodala.

Odběrovou premiéru má nová místnost za sebou, dnes v úterý se konají další a následovat budou odběry 4. a 18. října.

V novém objektu pak Červený kříž opět najde zázemí jak pro administrativní kanceláře tak i pro odběry krve. Stát by měl za zhruba dva roky. „Počítáme s demolicí objektu v rozpočtu na tento rok. Místo současné budovy by tam měl stát domov s chráněnými byty," potvrdil už dříve starosta Tachova Jiří Struček.

Vlastní demolice a práce s ní spojené by podle starosty neměly nijak omezit běžný provoz a dopravu v bezprostředním okolí. Český červený kříž s třicetiletou působností v Tachově má v současné době na Tachovsku v evidenci přes tisíc dobrovolných dárců krve. Pravidelné odběry se konají jednadvacetkrát do roka.