Kladrubští divadelníci pozvali děti na pomyslnou výpravu za poklady, TJ Sokol poradil zájemcům, jak správně pracovat s míčem, ať už fotbalovým nebo volejbalovým, střelci připravili lukostřelbu na cíl. U stolu včelařů si opět děti mohly samy nazdobit perníček, o kus dále si nechat pomalovat obličej anebo zkusit vyrobit ozdobné kolíčky. Na motokárách drandily dívky stejně jako kluci, rovněž o svezení na konících byl velký zájem a tak se nezastavili po celé odpoledne.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Jedním ze stanovišť, které děti nejen pobavilo, ale také poučilo, byla sanitka Zdravotnické záchranné služby. Zájemci si pod vedením usměvavého záchranáře Vladislava Babušky mohli na figuríně vyzkoušet resuscitaci dítěte. Skvěle šlo cvičení malé Haničce Šrámkové, která následně záchranáře překvapila svými dalšími znalostmi. „Znáš telefonní čísla?“ ptal se dívčiny a ukázal jí kartičku s tísňovými čísly. „155 záchranka, 150 hasiči, 158 policie,“ vyhrkla na něj jedním dechem odpovědi bystrá Hanička.

Pozadu nezůstali ani dobrovolní hasiči, kteří u svého stánku s občerstvením nabízeli kromě klobás a sekané v housce také vynikající churos. „Děti dostávaly od města zdarma párek v rohlíku. I o toto se postarali naši hasiči,“ řekla Deníku ředitelka muzea Alice Pospíšilová.