VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den Evropy v partnerské škole

Stříbro, Rudolstadt – Přijali jsme pozvání naší partnerské školy v Rudolstadtu a v rámci programu Comenius projekt Partnerství škol jsme se zúčastnili se 6 žáky základní školy v Revoluční ulici dne 16. května jejich projektového dne ke Dni Evropy „Eutopatag“.

1.6.2011
SDÍLEJ:

ŽÁCI ze ZŠ Mánesova ve Stříbře navštívili partnerskou školu v německém Rudolstadtu. Foto: Jasmína Vaňková

Ústředním tématem letošního projektového dne bylo Polsko. Možná se teď některý ze čtenářů v duchu ptá: „A proč zrovna to?“ Důvody jsou přinejmenším dva. Jednak je polská škola v Lesnici další partnerskou školou našeho společného projektu., který nese název www.persönlichkeiten-europa.com a jednak proto, že se jedno z našich týdenních mezinárodních setkání uskutečnilo docela nedávno, v dubnu, v polském Krakově.

Ze Stříbra jsme vyjeli pár minut po 7. hodině, tedy relativně časně, ale přesto jsme do Rudolstadské školy dorazili se zpožděním. Práce na projektu ve škole již byla v plném proudu a připravené stoly s občerstvením už na nás čekaly.

Po úvodním společném posezení u čaje, chlebíčků a sladkostí, které vlastnoručně připravily žákyně 2. stupně, jsme společně shlédli powerpointovou prezentaci fotografií a připomněli si tak dny strávené před nedávnem v Krakově. Program pokračoval vlastní prací na plnění projektových úkolů spojených s tématem, do které byli zapojeni i naši žáci, např. skládali a lepili puzzle se znakem města Krakova.

Projektový den byl pak zakončen malým „barbecue“ na školním dvoře, kde jsme mohli ochutnat vyhlášenou místní specialitu na grilu – „ Türinger Bratwurst“.

Dvě hodiny po poledni jsme se už zase loučili. Oč kratší bylo naše setkání, o to srdečnější a vřelejší bylo loučení … Ostatně neloučíme se na dlouho, v polovině června se zase s kolegy setkáme, tentokrát v německém Schweichu.

Náš projektový den byl na závěr zpestřen návštěvou nedalekých krápníkových jeskyní Feengrotten, kde jsme žasli nad nádherou stalagmitů, stalaktitů a stalagnátů a kde se mozaika našich poznatků obohatila krom jiného o informace ze života patronky všech horníků svaté Barbory.

Den se vydařil, vraceli jsme se domů unaveni, ale plni zážitků.

Jasmína Vaňkov

1.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení