„Při této příležitosti představíme tři obory, psychologii, astronomii a výpočetní techniku. K tomu přibude nový obor, který se bude přednášet, a to regionální historie," uvedl Deníku ředitel střediska Jan Petruň. „Kdo bude mít zájem o studium, může se tak dozvědět více informací o daných předmětech přímo od vyučujících lektorů," pokračoval ředitel.

Univerzita třetího věku byla v Tachově otevřena již před čtyřmi lety. „Evidujeme velký zájem, ročně se přihlásí kolem čtyřiceti studentů. Už tehdy jsme vypracovávali průzkum, o který předmět by byl největší zájem. Jednoznačně to bylo o psychologii. Jsem rád, že nyní se nám podařilo tento obor otevřít," doplnil Petruň.

Ovšem toto není jediná novinka, kterou seniorům nabízí tachovský Revis v souvislosti s Univerzitou třetího věku. „Doposud se přednášky konaly přímo v Tachově. Nyní bude otevřena pobočka v Boru. V tamním zámku se budou konat přednášky z oboru regionální historie. V Boru se také bude konat zápis uchazečů o studium, a to v úterý 11. září od 9 do 14 hodin," uvedl dále Petruň, s tím, že v Tachově se mohou uchazeči nechat zapsat ke studiu o den později.