Vážená redakce. Přečetla jsem si článek v Tachovském deníku „Stříbro bude bez aut“ a velice jsem se pobavila. Je chvályhodné, že město Stříbro se chce připojit k této kampani “ulice pro lidi“ což znamená snahu, aby se do ulic města vrátil život a hlavně, aby se lidé na ulicích cítili bezpečně. Přijde mi to ovšem jako alibistické gesto od radnice města Stříbra.

Jeden den totiž rozhodně nestačí. Bydlím v blízkosti ulice Palackého, kde je opravdu veliký provoz. Řidiči zde nerespektují danou rychlost, ale ani další pravidla silničního provozu a radnice je v tomto ještě podporuje. Pro ustavičnou a dlouhodobou žádost občanů na Palackého ulici zde byla přislíbena tzv. “ žlutá čára podélná, která měla zabránit nesmyslnému a nebezpečnému stání osobních automobilů a kamionů na této ulici.

Nedalo se zde vyjíždět od domů a ani bezpečně přecházet silnice, jelikož auta byla na chodnících a podél silnice tak, že bránila v rozhledu. Po delší době se opravdu žlutá čára na krajnici objevila a všichni jsme byli šťastni, že budeme moci konečně bezpečně přecházet silnici a bezpečně vyjíždět od svých domovů. Auta stojí, kde se řidičům zachce Radost nám ale dlouho nevydržela.

Asi každých čtrnáct dní se koná fotbalové utkání na zdejším stadionu, který je rovněž na ulici Palackého. Ti, co si říkají sportovci a fanoušci fotbalu, nám zaparkují své motorové miláčky kde se dá a žlutá čára je neodradí.Vneděli 19.08.2007 stálo asi 30-40 vozidel včetně traktoru na žluté čáře, chodnících a na všech výjezdech od domu. Sbohem bezpečnost a respektování silničního provozu. Spousta řidičů nemá ani zdání, co je to žlutá čára.

Po telefonickém rozhovoru s představiteli města mi bylo řečeno, „že máme být tolerantní a ty tři hodiny jednou za čtrnáct dní se to nezblázní.“ Takže všem řidičům , kteří nás ohrožují, udělili výjimku v parkování a nebudou potrestáni. Vyznělo mně to tak, “jsi fotbalový fanoušek, tak si můžeš zaparkovat kde chceš.“ Přijde mi to na hlavu postavené a navrhla jsem, že auta mohou parkovat u zimní ledové plochy a v prostoru bývalého letního kina, ale na toto mně bylo odpovězeno, že toto nejsou oficiální parkoviště, takže je lepší zaparkovat na žluté čáře a chodnících a tímto ohrožovat životy a bezpečnost ostatních občanů. Proto mně přijde směšné, když čtu, jak se naše radnice chce připojit k akci, „ Jak se cítit na ulicích bezpečně.“ Náš vztek a bezmoc je v těchto případech nepopsatelná a nevíme, co si počít. Omlouvám se , že dopis nepodepisuji a píši pod pseudonymem, ale žiji na malém městě.