Spojit příjemné s užitečným se rozhodli zaměstnanci tachovské firmy Key Plastic Europe. Na sobotní odpoledne připravili pro děti bohatý program k jejich svátku a dospělým se rozhodli představit provoz v jejich firmě. „Dny otevřených dveří mají v naší firmě již několikaletou tradici,“ říká Luděk Jonáš koordinátor výrob ve firmě.

„Letos je to poprvé, kdy jsme jej spojili s oslavami Dne dětí, kterého se mohly zúčatnit děti nejen našich zaměstnanců,“ dodal. Velikou zásluhu na celé akci mají také místní odboráři. „Naše odbory, které jsou sočástí odborového svazu KOVO, finančně zajišťovaly pódium a dohlížely na bezpečnost na atrakcích připravených pro děti,“ uvedl předseda místních odborů Petr Hroch.

Jaké že to byly atrakce? Děti se mohly doslova vyřádit na skákacím hradu, pohoupat na houpačkách, jezdit na koních, pro starší kluky byly bezesporu největším lákadlem motokáry. Agentura Abel také připravila pro nejmenší plno různých soutěží o ceny s písničkami a nemohl chybět klaun až z „Budějic“. Tatínky zajímala výstava automobilových novinek, maminky si zase mohly vyzkoušet kvalitní kosmetiku.