Redakci navštívil Michal Štěpán z Tachova. Michal chodí do Základní školy v Hornické ulici v Tachově a od redakce dostal dárek. Pouzdro na CD nosiče. Redakci také navštívila Daniela Šmolíková se strýcem a dědou. Odměnou jí bylo také pouzdro na CD nosiče. Daniela chodí do 5 B do školy v Zárečné ulici v Tachově.

 

„Viděl jsem tady upravování fotek, zadávání článků na internet a plno jiných zajímavých věcí,“ napsal nám při odchodu z redakce Michal Štěpán z Tachova. Byl prvním, který se přišel v rámci dne otevřených dveří v Tachovském deníku podívat, jak se dělají noviny.

„Protože všechny školy v Tachově a většina v okrese je dnes kvůli stávce školských pracovníků zavřena, musela řada lidí s dětmi zůstat doma. Proto jsme jim umožnili, aby si zpestřili svůj denní program,“ uvedl šéfredaktor Tachovského deníku Jiří Kohout. „V naší redakci mohli sledovat, jak vlastně noviny, které právě držíte v rukou vznikají. Některé postupy si děti přímo mohly vyzkoušet,“ dodal s tím, že některé děti své dojmy z návštěvy zvěčnily na papír.

Michal Štěpán, který v redakci pobyl více než hodinu, chodí do sedmé třídy tachovské základní školy v Hornické ulici. V redakci sledoval nejen vznik novin, ale také postup zadávání zpráv na internetové stránky Tachovského deníku a do agenturního systému Rebel. „Srovnával jsem Tachovský deník z roku 1997 s novinami, které se připravují dnes kompletně na počítači. A na památku jsem dostal nádherné pouzdro na CD. Moc se mi v redakci líbilo,“ dodal chlapec, který nám také sdělil, že Deník odebírají doma v pátek a v sobotu.

Daniela Šmolíková, žačka páté třídy školy v Zárečné ulici, přišla se svým strýcem Milanem a dědečkem Karlem Kvasničkovými. „Deník čteme celkem pravidelně a občas ho sleduji na internetu,“ řekl strýc. Jeho neteř, která si rovněž odnesla dárkové pouzdro na CD, které redakci věnoval zpěvák Petr Bende, řekla, že možná bude práci, kterou v úterý v redakci sledovala, jednou dělat.

„Hrozně mě to zaujalo. Bylo to pěkně připravený, ale bylo to na mě ještě moc složitý,“ napsala nám. „Možná až budu dospělá, tak takovou práci budu taky dělat. Zaujaly mě krásné obrázky na počítači a líbilo se mi, když nás fotili do novin.“ Možnost navštívit redakci a sledovat redakční tým Tachovského deníku při práci úterním dnem otevřených dveří neskončila.

Každý čtenář, který bude mít zájem, má příležitost po předchozí telefonické domluvě, redakci navštívit a sledovat vznik novin v přímém přenosu.