Deník se včera odpoledne prezentoval v Plané na náměstí při tradiční promo akci Den s Deníkem.
Občané se mohli seznámit s produkty vydavatelství, s grafickou tvorbou novin, případně si u obchodních reprezentantek firmy objednat zvýhodněné předplatné, nebo se zúčastnit hry o nový automobil Hyundai Santa Fe.

Den s Deníkem ale především umožnil občanům ptát se pozvaných představitelů místní samosprávy na některé ožehavé otázky z jejich každodenního života. Velká část dotazů se týkala nemocnice, která má být v srpnu letošního roku znovu otevřena po více než pětileté pauze.
Podle starosty Karla Vrzaly město sice potěšilo, že má nemocnice nové majitele, méně už jsou však radní spokojeni se způsobem, jakým byla nemocnice prodávána.

„Jako Svazek obcí jsme chtěli nemocnici koupit, byli bychom nejlepšími vlastníky. Ale banky nám chtěly půjčit, jen když zastavíme nejen špitál, ale i městský majetek. To jsme ovšem nemohli akceptovat. Teď nezbývá, než věřit slibům majitelů a počkat, zda nemocnici skutečně otevřou a která oddělení, “ řekl Vrzala.

Ředitel nemocnice Petr Svoboda slíbil otevření na 8. srpen. „Jednáme s uchazeči o práci, provádíme nezbytné technické a stavební přípravy,“ informoval.
V Plané se zpočátku bude provádět pouze malá chirurgie, tedy zákroky, po kterých pacient do dvou dnů odejde do domácího léčení.
V diskusi se dostala na přetřes i otázka, kdy město opraví místní komunikaci ke garážím u Zvaku, kde je kolem stovky garáží. „Letos není bohužel oprava zařazena mezi prioritní akce, budeme investovat jinde, třeba pět milionů do silnice Na Příkopech,“ informoval Vrzala.

Dále občany zajímala revitalizace místního rybníka. „Lidé nemohou chodit kvůli nepřístupnému terénu krmit tamní labutě,“ posteskla si Marta Vondráková.

„Plánujeme v této lokalitě odpočinkovou zónu, ale musíme žádat o dotace kvůli nutnosti výsadby zeleně i terénním úpravám. Bude to stát několik milionů, jen stromů musíme vysadit několik stovek. Momentálně však na to nemáme v rozpočtu peníze,“ řekl starosta.