Přesto návštěvníci nezklamali. Přátelské fotbalové utkání bylo zkráceno a putovní pohár putoval do Sytna. „Na to, jaké je počasí, dopadlo utkání dobře a nikomu se nic hlavně nestalo. Teď už nás čeká hudba a zábava,“ uvedl Václav Soukup. Pouť obohatily, kromě atrakcí, také kapely Revolever a Amátovka, v sobotu večer byla tradiční pouťová tancovačka v tamní restauraci.

V opraveném kostele byla mše

První Mši svatou tam v neděli odsloužil stříbrský páter Jiří Hájek. „Kostel si opravili zdejší obyvatelé. Žádali jsme o dotaci z Evropské unie. Za tyto peníze jsme chtěli opravit oltáře a vyštukovat celý vnitřek. Bohužel, náš návrh byl zamítnut,“ uvedl starosta obce Milan Strohschenider. „Naši lidé to ale nevzdali, našli se tu dobrovolníci, kteří přidali ruce k dílu a sami si to postupně opravili. Pomáhat chodily i ženy. Jediné, co mě mrzí, že před několika lety někdo kostel vykradl, a tím jsme přišli o nevratné památky,“ dodal starosta.

Kostel bude sloužit lidem především o svátcích. „Plánujeme sváteční mše i vánoční zpívání,“ dodal starosta.

Tamní obyvatelé jsou na zrekonstruovaný kostel hrdí. „Líbí se mi, že tu lidé drží dohromady a dokázali se domluvit a odvést tam pořádný kus práce. Zvláště starší a střední generace se aktivně podílela, ti mladší už na to moc nejsou, ani se o vesnické tradice moc nezajímají,“ uvedla Pavla Soukupová ze Sulislavi. „Vždyť tímto jde také o udržování tradice. Těším se na vánoční svátky, kdy tam zřejmě bude i zpívání koled,“ dodala Soukupová, která před lety sama ušila do kostela ozdobné dečky na oltář.