I přesto se organizátorům podařilo udržet upravené běžkařské tratě ze Silberhütte přes Křížový kámen do Zlatého Potoka a skalní návštěvníci tak mohli vyrazit na běžky. „Máme registrováno přibližně sto padesát účastníků,“ sdělil Deníku hodinu před koncem registrace za středisko zimních sportů v Silberhütte Rudolf Pannrucker.

Deštivé počasí poznamenalo jubilejní ročník přeshraniční akce.

A podobný počet běžkařů či pěších dorazil i na českou stranu do Zlatého Potoka. „Jde o nejmenší počet účastníků za posledních asi deset let,“ okomentoval Petr Šatra ze Ski klubu Zlatý Potok. Právě zde se účastníci mohou každoročně občerstvit a posedět v klubové chatě a pak pokračují zpět přes hraniční přechod pro pěší u Křížového kamene.

Přeshraniční běh známý jako skilauf nebo lauf, organizují oba zmiňované kluby a je připomínkou otevření hranic a začátku přeshraničního lyžování ze začátku devadesátých let minulého století. První ročníky museli organizátoři žádat o povolení ke skupinovému překročení státní hranice. Počet účastníků je závislý na počasí. Při pěkném akci navštíví přes šest set lidí a z Česka přijíždí zhruba stovka běžkařů.